Ռիմա Դեմիրճյանը գաղտնիքներ է բացահայտում
«Հրապարակն» անդրադարձել է Ռիմա Դեմիրճյանի հեղինակած «Հիշատակ» գրքին: Այն սկսվում է Կարեն Դեմիրճյանի ծննդյան և ավարտվում 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործությանը հետևած իրադարձություններով:
Հեղինակը գրում է. «Համաձայն ընտրությունների պաշտոնական տվյալների` Կարենն ստացել էր ձայների 40.52 տոկոսը, իսկ իրականում, ըստ իրենց արձանագրությունների` մոտավորապես 75 տոկոսը: ԿԸՀ նախագահ Բեզիրջյանը, որի միջոցով անմիջականորեն կատարվել էին կեղծիքները, Հայաստանից տեղափոխվելով ԱՄՆ` մշտական բնակության, ըստ երևույթին, որոշելով մաքրել իրեն պատմության առջև, հրապարակեց մի բրոշյուր, որի տվյալներով` Կարեն Դեմիրճյանը ստացել էր ձայների 73 տոկոսը…»:
Ըստ Ռիմա Դեմիրճյանի, ԱԱԽ նիստից հետո Կարեն Դեմիճյանը կանխազգում կամ, ավելի շուտ` գիտակցում էր վերահաս ոճրագործության հնարավորությունը:

Hraparak: Rima Demirchyan makes revelations
Hraparak daily writes about Rima Demirchyan’s book Memory. The book starts with Karen Demirchyan’s birth and ends with events that followed the attack on the Armenian parliament on October 27, 1999.
“According to official election results, Karen received 40.52 percent of the vote, while according to protocols, he got nearly 75 percent of votes. CEC chairman Bezirjyan, who was involved in fraud in the elections, after settling in U.S., apparently decided to clear himself and published a brochure saying that Karen Demirchyan got 73 percent of the vote…”
According to Rima Demirchyan, after the National Security Council meeting Karen Demirchyan had a presentiment, or rather he realized the possibility of impending danger.