Նախարարները հնարավոր է հանդիպեն Նյու Յորքում
Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները հնարավոր է հանդիպեն Նյու Յորքում: Այս մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը, հիշեցնելով, թե նախարար Նալբանդյանը անցած շաբաթ հայտարարել է, որ հանդիպում նախատեսվում է սեպտեմբերին:
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանի շրջանակում նախարարների հնարավոր հանդիպման մասին այսօր հայտարարել է նաև Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը, նշելով, որ նման առաջարկությամբ հանդես են եկել Միսնկի խմբի համանախագահները:
Նշենք, որ խնդրի կարգավորմամբ զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածած վերջին հայտարարությունում նշվում է, որ միջնորդները առանձին-առանձին հանդիպումներ կունենան երկու երկրների նախարարների հետ` նախապատրաստելու սեպտեմբերին կայանալիք հանդիպումը:

Министры иностранных дел Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров, возможно, встретятся в Нью-Йорке. Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян, напомнив, что глава МИД Армении на прошлой неделе заявил, что встреча намечена на сентябрь.
О возможной встрече министров в рамках сессии заседаний Генеральной ассамблеи ООН сегодня заявил и министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров, отметив, что с таким предложением выступили и сопредседатели Минской группы ОБСЕ.
Отметим, что в последнем заявлении сопредседателей МГ ОБСЕ отмечается, что посредники проведут отдельные встречи с министрами двух стран с целью подготовки к предстоящей в сентябре встрече.