Ժամը 11:00-ի դրությամբ Արցախի Հանրապետության նախագահի ընտրության քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 26.2 տոկոսը: Այս տվյալները հրապարակել է ԼՂԸ ԿԸՀ-ն: Նշենք, որ ընտրողների թիվը կազմում է 98.909 մարդ:
Ստեփանակերտում քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 22.0%-ը, Ասկերանում` 34 %-ը, Հադրութում`32.8 %-ը, Մարտակերտում` 30.5%-ը, Շահումյանում` 37.5%-ը, Մարտունիում` 22.7 %-ը, Քաշաթաղում` 21.5%-ը, Երևանում` 86.5%-ը:
ԼՂՀ ԿԸՀ-ն քիչ առաջ հրապարկեց նաև ժամը 12-ի տվյալները, որը ներկայացնում ենք լուսանկարում:
ԼՂՀ ԿԸՀ հաղորդագրությունը քվեարկության ընթացքի վերաբերյալ կհրապարակվի յուրաքանչյուր 3 ժամը մեկ անգամ: Համաձայն գործող օրենսդրական նորմի, քվեարկության փուլը կավարտվի ժամը 20:00-ին:
Նշենք, որ կազմավորված է 274 ընտրական տեղամաս, որից մեկը Հայաստանի Հանրապեությունում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներկայացուցչությունում` Հայաստանի Հանրապետությունում ժամանակավորապես գտնվող կամ բնակվող Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության քաղաքացիների ընտրական իրավունքի իրականացումն ապահովելու համար:

По положению на 11:00 в выборах президента НКР приняли участие 26% избирателей
По положению на 11:00 в выборах президента НКР приняли участие 26.2 процентов избирателей. Эти данные огласила ЦИК НКР. Отметим, что число избирателей в республике составляет 98.909 человек.
В городе Степанакерт в голосовании приняли участие 22,0% избирателей, в Аскеране – 34%, в Гадруте – 32,8%, в Мартакерте – 30,5%, в Мартуни – 22,7%, в Кашатаге – 21,5%, а в Ереване – 85,5% избирателей. Немногим ранее ЦИК НКР огласила данные на 12:00, которые представлены ниже.
ЦИК республики будет оповещать о ходе выборов через каждые 3 часа. Согласно действующему законодательству, голосование продлится до 20:00.
Напомним, что в числе кандидатов – действующий президент НКР Бако Саакян; депутат, бывший заместитель министра обороны Виталий Баласанян; проректор Степанакертского филиала Государственного аграрного университета Армении по научно-учебной части Аркадий Согомонян.