Լեռնային Ղարաբաղի Տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կողմից ներկայացված արձանագրությունների հաշվարկը ցույց է տվել, որ ԼՂՀ նախագահի ընտրություններում հաղթել է գործող նախագահ Բակո Սահակյանը: Ինչպես տեղեկանում ենք ԼՂՀ ԿԸՀ պաշտոնական կայքէջից, Վիտալի Բալասանյանը ստացել է 22 966 ձայն (32,50%), Բակո Սահակյանը 47 085 (66.70%), իսկ Արկադի Սողոմոնյանը՝ 594 ձայն (0.80%):
Հուլիսի 19-ին ԼՂՀ-ում անցկացված ընտրությունները անցել են խաղաղ պայմաններում: Ընտրություններին մասնակցել է 72 833 ընտրող` ընտրելու իրավունք ունեցող քաղաքացիների 73.4 տոկոսը: Թեկնածուներից Վիտալի Բալասանյանի նախընտրական շտաբը մի շարք խախտումներ էր արձանագրել, որի մասին արձանագրություններով դիմել էր ԿԸՀ:

На президентских выборах в НКР победил Бако Саакян
Подсчет представленных территориальными избирательными комиссиями НКР протоколов показал, что на президентских выборах в республике победил действующий президент Бако Саакян. Как сообщает официальный сайт ЦИК НКР, Виталий Баласанян получил 22 966 голосов(32.50%), Бако Саакян – 47 085 (66.70%), а Аркадий Согомонян – 594 голоса (0.80%).
Состоявшиеся 19 июля выборы в НКР прошли в мирных условиях. В выборах приняли участие 72 833 избирателя, то есть 73.4% граждан, имеющих право голоса. Предвыборный штаб кандидата Виталия Баласаняна зафиксировал ряд нарушений, о которых оповестил ЦИК.