Հուլիսի 22-ին Լոնդոնի Օլիմպիական ավանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության դրոշի բարձրացման հանդիսավոր արարողությունը, տեղեկացնում են ԱԳ լրատվական ծառայությունից:
Արարողությանը մասնակցել են Հայաստանի Օլիմպիական թիմի ներկայացուցիչները՝ Սպորտի նախարարի և ՀՕԿ-ի փոխնախագահի գլխավորությամբ, ՀՀ դեսպանը, ինչպես նաև բրիտանահայ համայնքային կազմակերպության ղեկավարներ ու տեղի հայեր:
Հանդիսավոր արարողությունը բացել են Օլիմպիական ավանի քաղաքապետն ու ՀՕԿ-ի փախնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, որոնք փոխանակել են օլիմպիական հուշանվերները: Այնուհետեւ Հայաստանի Հանրապետության օրհներգի հնչյունների ներքո Օլիմպիական ավանի կենտրոնական հրապարակում բարձրացվեց Եռագույնը:
Արարողությունից հետո Հայաստանի օլիմպիական թիմը ՀՀ դեսպանին ու համայնքի ներկայացուցիչներին հրավիրել են հայկական թիմին հատկացված գրասենյակը, որտեղ տեղի է ունեցել փոքրիկ ընդունելություն:

В Олимпийской деревне Лондона накануне, 22 июля, состоялась торжественная церемония поднятия флага Армении. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
В церемонии приняли участие представители олимпийской сборной Армении во главе с министром спорта и главным секретарем Национального олимпийского комитета (НОК) Грачья Ростомяном, посол Армении в Великобритании, а также руководители армянской общины Великобритании и местные армяне.
Торжественную церемонию открыли мэр Олимпийской деревни и вице-президент НОК Армении Дереник Габриелян, которые обменялись олимпийскими сувенирами. Затем под звуки гимна РА на центральной площади Олимпийской деревни был поднят армянский триколор.
После церемонии олимпийская сборная РА пригласила посла Армении в Великобритании и представителей местной армянской общины на прием.