Աղջիկը կբանտարկվի իրեն բռնաբարողների անունները հրապարակելու համար
Ամերիկյան Քենթուկի նահանգի բնակչուհի Սավաննա Դիտրիխը կարող է հատուցել այն բանի համար, որ Թվիթերում հրապարակել է իրեն բռնաբարած անչափահասների անունները, հաղորդում է New York Post-ը:
Երեկույթներից մեկի ժամանակ 17-ամյա Սավաննան, չարաշահելով ալկոհոլը, կորցրել է գիտակցությունը: Օգտվելով իրավիճակից, երկու անչափահասները բռնաբարել են աղջկան ու գործողությունը նկարահանել բջջայինով, հետո էլ նկարները տարածել իրենց ծանոթների շրջանում: Դիտրիխը դիմել էր ոստիկանություն, անչափահասներին ձերբակալել էին: Սակայն աղջկան թվացել էր, որ արդարադատությունը շատ մեղմ էր վարվել անչափահասների հետ: Սավաննան իր բլոգում դեպքի իր վարկածն է տեղադրել` միաժամանակ գրելով բռնաբարողների անունները:
Ընդ որում, նա հաշվի չի առել զգուշացումն այն մասին, որ դատարանի դահլիճից դուրս օրենքով արգելված է անչափահաս մեղադրյալների մասին տեղեկատվության հրապարակումը: Աղջիկը մեղադրվել է դատարանի հանդեպ անհարգալից վերաբերմունքի համար. նրան սպառնում է մինչև 180 օր բանտարկություն և մինչև 500 դոլար տուգանք:

Изнасилованной американке грозит тюрьма за разглашение имен своих обидчиков
17-летняя Саванна Дитрих из американского города Луисвилль (штат Кентукки) может сесть в тюрьму за то, что опубликовала в своем микроблоге в социальной сети Twitter имена двух подростков, изнасиловавших ее. Об этом сообщает New York Post.
Согласно информации, на одной из вечеринок Саванна, переусердствовавшая со спиртными напитками, потеряла сознание. Воспользовавшись состоянием девушки, двое подростков изнасиловали ее, снимая происходящее на сотовый телефон, а затем распространили снимки среди своих знакомых.
Отмечается также, что Дитрих заявила об инциденте в полицию, ее обидчиков задержали, и они признали себя виновными в сексуальном домогательстве. Однако девушке показалось, что правосудие проявило по отношению к насильникам излишнюю мягкость.
Чтобы «исправить» ситуацию, Саванна представила в своем микроблоге собственную версию происшествия, а заодно сообщила имена насильников. При этом девушка проигнорировала предупреждение о том, что разглашать информацию о несовершеннолетних обвиняемых за пределами суда запрещено законом.
В этой связи девушка была обвинена в неуважении к суду, вследствие чего ей грозит до 180 дней тюремного заключения, а также штраф в размере до 500 долларов.
«Если хотите, можете запереть меня, но я не стану защищать тех, кто превратил мою жизнь в ад», – прокомментировала Саванна предъявленные ей обвинения.