«Ժողովուրդ». Արամ Սաֆարյանն աննկատ կերպով սառեցրել է իր հարաբերությունները ԲՀԿ-ի հետ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով` ԱԺ մարդու իրավունքների և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության նախկին քարտուղար Արամ Սաֆարյանն ԱԺ պատգամավոր չդառնալուց հետո աննկատ կերպով սառեցրել է իր հարաբերությունները «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ:
Ու թեև նա պաշտոնապես չի հայտարարել այդ մասին, բայց, ըստ էության, փաստացի հեռացել է ԲՀԿ-ից ու նույնիսկ չի այցելում կուսակցության գրասենյակ:
Թերթի հետ զրույցում Սաֆարյանը ոչ հաստատել է այդ տեղեկությունը, ոչ էլ հերքել. «Ես հարցազրույց չեմ տալիս մինչև սեպտեմբեր: Եվ որևէ հարցի պատասխանելու մտադրություն չունեմ: Ամառային արձակուրդ է, ես հանգստանում եմ»:

According to “Zhoghovurd daily” Aram Safaryan, the Chairman of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, has halted his relations with PAP after not becoming NA deputy.
And even though he didn’t announce about it officially, he left PAP factually and doesn’t even visit the party’s office.
In the interview with the paper Safaryan neither confirmed nor rejected that information: “I am not giving interview till September. I have no intention to answer any question. I am hjaving my summer vocation.”