«Արմավիա» ավիաընկերությունը հայտարարություն է տարածել, որում տեղեկացնում է, որ պատրաստ է շաբաթական երկրորդ չվերթն իրականացնել դեպի Սիրիա.
««Արմավիա» ավիաընկերությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ պատրաստ է բացելու շաբաթական 2-րդ չվերթը դեպի Սիրիա՝ ՀՀ կառավարության և Սփյուռքի նախարարության աջակցությամբ, և այդ դեպքում ավիատոմսերը կլինեն գրեթե անվճար, ինչպես տարիներ առաջ Լիբանանյան դեպքերի ժամանակ», - մասնավորապես ասված է հայտարարության մեջ:
Panorama.am-ը փորձեց ճշտել, թե Կառավարության ու Սփյուռքի նախարարության աջակցությունն ինչով է արտահայտվելու, գուցե ավիատոմսի` այս կառույցների կողմից արժեքի փոխհատուցմամբ: Սակայն «Արմավիա»-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Անահիտ Այվազյանը մեզ տեղեկացրեց, որ այս պահին «Արմավիան» բանակցություններ է վարում Կառավարության հետ, որպեսզի հնարավորինս արագ երկրորդ չվերթն իրականություն դառնա: Եվ երբ պարզ լինեն մանրամասները` հավելյալ այդ մասին կհայտարարվի:
Նշենք, որ Երևան-Հալեպ-Երևան ավիատոմսն արժե շուրջ 237 հազար դրամ, իսկ մի քանի օր առաջ Panorama.am-ին ավիաընկերությունից հայտնեցին, որ մինչև օգոստոսի վերջ այս ուղղությամբ բոլոր տոմսերը վաճառված են:

«Армавиа» готова открыть второй рейс в неделю в сирийском направлении. Ведутся переговоры
Национальный авиаперевозчик Армении – авиакомпания «Армавиа» – заявляет о готовности выполнять второй рейс в неделю в сирийском направлении.
«Авиакомпания „Армавиа” официально заявляет о своей готовности открыть при поддержке правительства и Министерства Диаспоры Армении второй рейс в неделю в сирийском направлении. В этом случае авиабилеты будут почти бесплатными, как это было несколько лет назад, во время ливанских событий», – говорится в заявлении, распространенном пресс-службой авиакомпании.
Panorama.am попыталась выяснить, в чем конкретно будет проявляться поддержка правительства и Министерства Диаспоры Армении и возможно ли, что эти структуры возместят авиакомпании стоимость билетов. Однако руководитель отдела связей с общественностью «Армавиа» Анаит Айвазян сообщила лишь, что авиакомпания в настоящее время ведет переговоры с правительством, чтобы второй рейс в неделю в сирийском направлении стал реальностью как можно скорее.
Отметим, что авиабилеты в направлении Ереван-Алеппо-Ереван сейчас стоят порядка 237 тыс. драмов, а несколькими днями ранее в пресс-службе авиакомпании сообщили Panorama.am, что все билеты в этом направлении до конца августа полностью проданы.