«Հրապարակ». Մանկավարժական համալսարանի ռեկտորն ազատվում է տարեց դասախոսներից
Խաչատուր Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանի ռեկտոր Ռուբեն Միրզախանյանը որոշել է ազատվել մի շարք ամբիոնների 65-ն անց դասախոսներից, թեև նրանք ունեն համապատասխան կոչումներ և դասավանդման բավական երկար տարիների փորձ. գրել է «Հրապարակը»:
Համալսարանի ամբիոններից մեկի դասախոսը (նա չցանկացավ, որ իր անունը հրապարակվի, քանի որ դեռ հույս ունի մասնակցել օգոստոսին կազմակերպվող մրցույթին) թերթի հետ զրույցում ասել է, որ ռեկտորի կողմից դեկաններին և ամբիոնի վարիչներին ներքին հրահանգ է եղել` «հասկացնել» տարեց դասախոսներին, որ իրենք չեն կարող այլևս մասնակցել օգոստոսին հայտարարվող նոր մրցույթին: Իսկ որոշ հաշվարկով` այդպիսի խտրական վերաբերմունք դրսևորելու դեպքում մոտ 50 հոգի դուրս կմնա համալսարանից:

Газета «Грапарак» пишет, что ректор Армянского государственного педагогического университета имени Хачатура Абовяна Рубен Мирзаханян решил избавиться от преподавателей, которым за 65, хотя у них есть соответствующие звания и достаточной большой опыт преподавателя.
Преподаватель университета, пожелавший остаться неназванным, сообщил, что ректор отдал распоряжения деканам и заведующим кафедрами проинформировать преподавателей в возрасте, что они не смогут принять участие в новом конкурсе, который состоится в августе. По некоторым сведениям, при таком подходе около 50 преподавателей останутся без работы.