ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության նախարարության և «Նարեկացի» արվեստի միության Շուշիի կենտրոնի համագործակցության շնորհիվ hուլիսի 24-ին կայացԵլ է «Հայրենիք» թեմայով ապլիկացիայի մանկական մրցույթ: Մրցույթը տեղի է ունեցել ՆԱՄ Շուշիի կենտրոնում և պատկանում էր «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության միջազգային երկրորդ սիմպոզիումի միջոցառումների շարքին:
Մրցույթին մասնակցել է ՆԱՄ Շուշիի կենտրոնի նկարչության և մանրանկաչության դասարաններ հաճախող թվով քսան երեխա: Մրցույթի ընթացքում թիմային աշխատանքների շրջանակներում արված գործերը կգնահատի սիմպոզիումին մասնակցող քանդակագործներից և նկարիչներից կազմված ժյուրին:
Նարեկացի արվեստի միության Շուշիի կենտրոնից տեղեկացնում են, որ մրցույթի արդյունքների մասին կհայտարարվի «Հակոբ Գյուրջյան» քանդակագործության միջազգային երկրորդ սիմպոզիումի փակման պաշտոնական արարողության ժամանակ, որը տեղի կունենա հուլիսի 31-ին:

Children's appliqué contest in Shoushi
On 24th July the ministry of culture and youth affairs of NKR together with NAI Shoushi centre organized children's appliqué contest with the theme "Fatherland". The contest has taken place at NAI Shoushi centre and belongs to the events of the second international symposium of sculpture "Hakob Gyurjyan".
20 pupils of miniature and drawing classes of NAI Shoushi centre took part in the contest. The works of the teams made during the contest were appraised by the jury of sculptors and painters participating in the symposium. The results of the contest will be announced during the official closing of the second international symposium of sculpture "Hakob Gyurjyan", which will take place on 31th July.