Քըլըչդարօղլու. Թուրքիային ծանր օրեր են սպասվում
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր ուժի առաջնորդ, «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) Քեմալ Քըլըչդարօղլուն, համերկրացիների հետ հանդիպման ժամանակ քննադատաբար է արտահայտվել պաշտոնական Անկարայի վարած արտաքին քաղաքականությանը Սիրիայի հարցում:
Ըստ «CNNTurk» լրատվական ծառայության` Քըլըչդարօղլուն նշել է, որ ամեն օր ավելի ակնհայտ է դառնում, որ թուրքական իշխանությունները սխալ քաղաքական կուրս են որդեգրել հարևան Սիրիայի հանդեպ:
«Հույս ունեմ, որ Թուրքիան նորից լուրջ սխալներ չի անի: Մեր նպատակն է մեր երկրում ու մեր հարևանների հետ խաղաղ միջավայրում ապրել: Բայց այն, ինչ տեղի է ունենում, ցույց է տալիս, որ առաջիկայում Թուրքիային ծանր օրեր են սպասվում, դեմ-հանդիման է մնալու շատ ավելի բարդ խնդիրների առաջ»,- ասել է ընդդիմադիր կուսակցապետը:

Кемаль Кылычдароглу:  В ближайшем будущем Турции предстоят тяжелые времена
Лидер оппозиционной Народно-республиканской партии Турции Кемаль Кылычдароглу на встрече с соотечественниками выступил с критикой внешней политики официальной Анкары в сирийском вопросе.
Как сообщает информационная служба «CNNTurk», Кемаль Кылычдароглу отметил, что с каждым днем все более очевидным становится то, что турецкие власти приняли на вооружение неверный политический курс в вопросе Сирии.
«Надеюсь, что Турция вновь не допустит серьезных ошибок. Наша цель – жить в нашей стране и в мирных отношениях с нашими соседями. Кроме того, то, что происходит, показывает, что в ближайшем будущем Турции предстоят тяжелые времена и страна столкнется с гораздо более сложными проблемами», - резюмировал оппозиционер.