Իրանի ԱԳՆ-ն հերքել է Սիրիայում իրանցի դիվանագետի սպանության մասին «Ալ Արաբիայի» տարածած տեղեկատվությունը
12:15 01/08/2012
Իրանի ԱԳՆ-ն հերքել է Սիրիայում իրանցի դիվանագետի սպանության մասին «Ալ Արաբիայի» տարածած տեղեկատվությունը:
Այդ մասին հաղորդում է իրանական «ասրիրան.քոմ» կայքը:
Համաձայն տեղեկատվության՝ ԻԻՀ ԱԳ փոխնախարար Հասան Ղաշղավին, հերքելով իրանցի դիվանագետի սպանության մասին տեղեկատվությունը, նշել է, որ որոշ արաբական հեռուստաընկերությունները Սիրիայում «արյունոտ ժողովրդավարություն» ստեղծելու պատրվակով փորձում են տեղեկատվական պատերազմի միջոցով ամրապնդել ահաբեկչական խմբավորումների դիրքերը:

Iranian Foreign Ministry dismisses Al Arabiya report saying that Iranian diplomat was assassinated in Syria
13:11 01/08/2012
The Ministry of Foreign Affairs of Iran has dismissed a report by Al Arabiya claiming that an Iranian diplomat was assassinated in Syria, Asriran.com reported.
It is reported that dismissing the report, Iranian Deputy Foreign Minister Hassan Qashqavi said that some Arabic TV stations on the pretext of building “bloody democracy” in Syria try to strengthen the position of terrorist groups through information warfare.