Հատուկ քննչական ծառայությունից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում գրություն է ստացվել, որ մայիսի 6-ին Գյումրիի «ԳԱԼԱ» հեռուստաընկերությունը հաղորդում է հեռարձակել ՀՀ ԱԺ ընտրությունների ընթացքում Գյումրի քաղաքի Շարլ Ազնավուրի հրապարակում տեղի ունեցած ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու մի դեպքի վերաբերյալ:
Ըստ այդմ՝ «ԳԱԶել-32213» մակնիշի 29 ՕՕ 719 ավտոմեքենայից, անհայտ անձի կողմից կաշառք տալու դեպքի վերաբերյալ հուլիսի 21-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154 պրիմ 2 հոդվածի 2-րդ մասի մեղադրանքվ հարուցվել է քրեական գործ:
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ Հատուկ քննչական ծառայության և ոստիկանության Գյումրիի բաժնի ծառայողների հետևողական, ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ մայիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ ընտրությունների ընթացքում հիշյալ ավտոմեքենայից քաղաքացիներին ընտրակաշառք է բաժանել Գյումրի քաղաքի «Մհեր Մկրտչյան» թանգարանի տնօրեն, 1971 թ. ծնված Շողիկ Մելքոնյանը:

Фигурантом уголовного дела по факту раздачи взяток в ходе выборов стала директор гюмрийского музея
Из Специальной следственной службы Армении в отделение полиции города Гюмри поступило сообщение о том, что 6 мая телекомпания «ГАЛА» показала видеоматериал о произошедшем на площади Шарля Азнавура г. Гюмри случае нарушения прав избирателей в ходе выборов.
В соответствии с этим, по факту раздачи взяток неизвестным лицом из автомобиля марки «Газель-32213» 21 июля в Специальной следственной службе Армении было возбуждено уголовное дело по признакам 154. ст.2 ч.2 УК Армении.
В пресс-службе полиции сообщили, что в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что 6 мая во время парламентских выборов из этого автомобиля гражданам раздавала взятки директор музея Мгера Мкртчяна (г. Гюмри) Шогик Мелконян 1971 г.р.