Թուրքիան` Իսրայելի ազդեցության տակ
Թուրքական լրատվամիջոցները ուշադրություն են հրավիրում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադի` Թուրքիայի վերաբերյալ արած հայտարարության վրա:
Մանսավորապես թուրքական «Hurriyet» օրաթերթի տեղեկացմամբ` Ահմադինեժադն ասել է, որ սիոնիստական ցանցը ավելի քան 400 տարի իր ձեռքն է պահում աշխարհի ղեկավարումը: Թվարկելով իր իսկ խոսքով «իսրայելական դավադրության ազդեցությունը» կրած երկրների ցանկը` ի թիվս Բահրեյնի, Եմենի, Լիբիայի, Սիրիայի, Ահմադինեժադը նշել է նաև Թուրքիայի անունը:
Թուրքական լրատվամիջոցի դիտարկմամբ` այդ արտահայտությունով Իրանի նախագահը հստակ նախազգուշական ուղերձ է հղել Անկարային` ազատվելու իսրայելական ազդեցությունից:

Турецкие СМИ обращают внимание на озвученное президентом Ирана Махмудом Ахмадинежадом заявление относительно Турции.
В частности, как сообщает турецкая газета «Hurriyet», Ахмадинежад заявил, что сионистский режим на протяжении свыше 400 лет держит в своих руках власть над миром. Перечисляя страны, ощутившие на себе, по его словам, «воздействие израильских заговоров», в числе Бахрейна, Йемена, Ливии, Сирии, Ахмадинежад указал и на Турцию.
Этим заявлением, как отмечает турецкий источник, президент Ирана направил четкое предупредительное послание Анкаре избавиться от влияния Израиля.