Կարճամետրաժ ֆիլմեր՝ Վանո Սիրադեղյանի ստեղծագործությունների հիման վրա
Ռեժիսոր Մովսես Գասպարյանը սկսել է նկարահանել կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմաշար՝ Վանո Սիրադեղյանի պատմվածքների հիման վա: Առաջին ֆիլմը հանդիսատեսի դատին կհանձնի աշնանը:
Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում, խոսելով ֆիլմաշարի նկարահանման նախապատրաստական աշխատանքների մասին, ռեժիսորն ասաց. «Առաջին ֆիլմը նկարահանվելու է «Տղան և բուքը» ստեղծագործության հիման վրա: Նկարահանումները տեղի են ունենալու Արագածում»:
Հարցին, թե ինչո՞ւ հենց հիմա որոշեցիք նախաձեռնել նկարահանման աշխատանքները, Գասպարյանը պատասխանեց. «Քանի որ ավարտեցի համագործակցությունը «Շանթ» հեռուստաընկերության հետ, որտեղ նկարահանում էի «Բանակում» հեռուստասերիալը և վաղուց գաղափար ունեի նկարահանել ֆիլմեր ըստ Վանո Սիրադեղյանի պատմվածների, որոշեցի սկսել այդ աշխատանքները»:

По мотивам рассказов Вано Сирадегяна снимут серию короткометражных игровых фильмов
Режиссер Мовсес Гаспарян начал снимать серию короткометражных игровых фильмов по мотивам рассказов экс-главы МВД Армении Вано Сирадегяна. Первый фильм будет представлен на суд зрителя осенью.
В интервью Panorama.am, говоря о подготовительных работах к съемкам фильма, режиссер подчеркнул: «Первый фильм будет снят по мотивам произведения „Мальчик и вьюга”. Съемки фильма пройдут на горе Арагац».
В ответ на вопрос о том, почему именно сейчас они решили начать съемочные работы, Гаспарян отметил: «Поскольку я завершил сотрудничество с телекомпанией „Шант”, где снимал телесериал «Банакум» («В армии»), и давно задумал снять фильмы по мотивам рассказов Вано Сирадегяна, я решил начать эти работы».