Կաշառք բաժանած Գյումրիի թանգարանի տնօրենի վերաբերյալ քրեական գործը ավարտման փուլում է
Գյումրի քաղաքի «Շառլ Ազնավուրի» հրապարակում, ընտրակաշառք տալու դեպքի առթիվ հուլիսի 21-ին հարուցված Գյումրիի «Մհեր Մկրտչյան» թանգարանի տնօրեն Շողիկ Մելքոնյանի վերաբերյալ քրեական գործի նախաքննությունը գտնվում է ավարտման փուլում: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացնում են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից:
Հիշեցնենք՝ մայիսի 6-ին Գյումրիի «ԳԱԼԱ» հեռուստաընկերությունը հաղորդում էր հեռարձակել ՀՀ ԱԺ ընտրությունների ընթացքում Գյումրի քաղաքի «Շառլ Ազնավուրի» հրապարակում տեղի ունեցած ընտրողի կամքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու մի դեպքի վերաբերյալ:
Ըստ այդմ՝ «ԳԱԶել-32213» մակնիշի 29 ՕՕ 719 ավտոմեքենայից, անհայտ անձի կողմից կաշառք տալու դեպքի վերաբերյալ հուլիսի 21-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության կողմից ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154 պրիմ 2 հոդվածի 2-րդ մասի մեղադրանքով հարուցվել էր քրեական գործ:

Завершается расследование уголовного дела по факту раздачи взяток директором гюмрийского музея
Расследование уголовного дела, возбужденного 21 июля по факту раздачи взяток на площади Шарля Азнавура г. Гюмри директором музея Мгера Мкртчяна Шогик Мелконян находится на завершающей стадии. Об этом сообщили Panorama.am в Специальной следственной службе Армении.
Отметим, в день парламентских выборов, 6 мая, телекомпания «Гала» показала сюжет, согласно которому, собравшимся на площади Шарля Азнавура жителям Гюмри в автомобиле марки «Газель» раздавали взятки.
По факту раздачи взяток неизвестным лицом из автомобиля марки «Газель-32213» на площади Шарля Азнавура г. Гюмри 21 июля в Специальной следственной службе Армении было возбуждено уголовное дело по признакам 154. ст.2 ч.2 УК Армении.
В пресс-службе полиции сообщили, что в результате предпринятых оперативно-розыскных мероприятий выяснилось, что 6 мая во время парламентских выборов из этого автомобиля гражданам раздавала взятки директор музея Мгера Мкртчяна (г. Гюмри) Шогик Мелконян 1971 г.р.