Քաջարանի պղնձամոլիբդենային կոմբինատնի տնօրենը միջամտո՞ւմ է նաև Կապանի և Գորիսի համայնքապետերի ընտրություններին
09:58 08/08/2012
Սեպտեմբերի 9-ին Քաջարանում ևս քաղաքապետ են ընտրելու: Օգոստոսի 5-ից սկսվել է առաջադրման ժամկետը, բայց այստեղ դեռ առաջադրումներ չկան: Սպասվում է, որ առաջադրվելու է գործող քաղաքապետ, Հանրապետական Վարդան Գևորգյանը. գրել է «Հրապարակը»:
«Քաջարանի քաղաքական շնչառության աղբյուրը պղնձամոլիբդենային կոմբինատն է և ամեն ինչ կախված է կոմբինատի տնօրեն Մաքսիմ Հակոբյանից: Նա միջամտում է նաև Կապանի, Գորիսի համայնքապետերի ընտրություններին: Անցյալ ընտրություններում նա պաշտպանել է Կապանի գործող քաղաքապետ, դաշնակցական Արտուր Աթայանին, սակայն Սյունիքում խոսում են, որ Մաքսիմ Հակոբյանն այս անգամ որոշել է պասիվ մնալ, և հացական է՝ կպաշտպանի արդյոք ՀՀԿ-ից առաջադրված Աշոտ Հարությունյանին, թե՞ ոչ: Քաջարանցիները լավ են վերաբերվում իրենց քաղաքապետ Վարդան Գևորգյանին: Նշում են, որ Վարդան Գևորգյանը կռված տղա է, «Մաքսիմենց հետ լավ է», իրեն հասարակ է պահում և ամեն մեկի հետ լեզու է գտնում, բայց մի թերություն ունի`թույլ տղա է»:

Директор Каджаранского медно-молибденового комбината вмешивается в процесс выборов также в Капане и Горисе?
Газета «Грапарак» пишет, что 9 сентября в Каджаране состоятся выборы мэра. С 5-го августа начался процесс выдвижения кандидатов на этот пост, однако здесь пока никто не выдвинул свою кандидатуру.
Как отмечает издание, ожидается, что на предстоящих выборах свою кандидатуру выдвинет действующий мэр, представитель Республиканской партии Армении Вардан Геворкян.
«Источник политического дыхания Каджарана – медно-молибденовый комбинат и все зависит от директора комбината Максима Акопяна. Директор комбината вмешивается в процесс выборов также в соседних городах – Капан и Горис. На прошлых выборах он поддерживал действующего мэра Капана, представителя АРФД Артура Атаяна, однако в Сюнике говорят, что на этот раз Максим Акопян решил проявить пассивность и еще под вопросом, будет ли он поддерживать кандидата от РПА Ашота Арутюняна. В целом, жители Каджарана неплохо относятся к своему мэру. Говорят, что Вардан Геворкян прошел через войну, держится просто и со всеми находит общий язык, однако у него есть один недостаток – он слабый человек», - пишет «Грапарак».