Հնարավոր է ամպրոպ, բայց տեղումների հավանականութունը փոքր է
Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 09-10-ը հյուսիսային շրջաններում գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 11-13-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավ-արևելյան` 3-8 մ/վրկ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 9-ին կնվազի 1-2 աստիճանով, 11-12-ին կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևանում օգոստոսի 09-10-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, տեղումների հավանականությունը փոքր է, 11-13-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վրկ: Այդ մասին տեղեկացնում են ԱԻՆ Հայհիդրոմետ ծառայությունից:

В Армении ожидаются кратковременные дожди и грозы
С 9 по 10 августа в северных районах Армении в первой половине ночи и во второй половине дня ожидаются кратковременные дожди с грозами, с 11 по 13 августа на территории республики ожидается погода преимущественно без осадков.
Как сообщает служба «Армгосгидромета» МЧС Армении, ветер юго-восточный до 3-8 м/сек. При грозах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек. Температура воздуха 9 августа снизится на 1-2 градуса, а 11-12 августа повысится на 3-4 градуса.
В Ереване 9-10 августа в вечерние часы возможны грозы, вероятность осадков мала. С 11 по 13 августа в столице ожидается погода преимущественно без осадков. В вечерние часы возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.