Համայնքների գերակշիռ մասում ՀՀԿ-ն թեկնածուներ է առաջադրել
«Սեպտեմբերի 9-ին՝ 380, իսկ 23-ին՝ 262 համայնքներում համայնքի ղեկավարների ընտրություններ են սպասվում: Առաջադրումները շարունակվում են, սակայն կարող եմ ընդգծել, որ համայնքների գերակշիռ մասում ՀՀԿ-ն իր թեկնածուները կառաջադրի»,- Panorama.am-ի հարցին, թե ՀՀԿ-ն ի՞նչ մասնակցություն է ունենալու առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններին, ասաց ՀՀԿ կազմակերպչական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Թադևոսյանը:
Վերջինս միաժամանակ հիշեցրեց, որ առաջիկայում 732 համայնքներում էլ ավագանու ընտրություններ են սպասվում, ինչին ևս ՀՀԿ-ն շատ ակտիվ են լինելու:
«Կան համայնքներ, որտեղ այլ կուսակցություններ ևս իրենց թեկնածուներին են առաջադրել, իսկ մենք ընդունել ենք այդ մարտահրավերը և աշխատելու ենք օրենքի և ազատ մրցացության պայմաններում շահել ժողովրդի վստահությունը»,- հավելեց նա:

Рубен Тадевосян: РПА выдвинет своих кандидатов в большей части общин республики
«9 сентября в 380 общинах Армении, а 23 сентября – в 262 состоятся выборы руководителей общин. Выдвижения кандидатур пока продолжаются, но уже могу подчеркнуть, что Республиканская партия Армении (РПА) выдвинет своих кандидатов в большей части общин», – заявил Panorama.am председатель организационного комитета РПА Рубен Тадевосян, комментируя формат участия РПА в предстоящих выборах в органы местного самоуправления.
Одновременно Рубен Тадевосян напомнил, что в ближайшее время в 732 общинах Армении состоятся выборы в муниципальный совет, в которых РПА также примет активное участие.
«Есть общины, в которых другие партии также выдвинули своих кандидатов, и мы приняли эти вызовы и постараемся завоевать доверие народа в рамках закона и в условиях свободной конкуренции», – добавил председатель организационного комитета РПА.