Վերջին օրերի թուրք-քրդական բախումների ժամանակ սպանվել է ավելի քան 170 քուրդ
Թուրքական «Սաբահ» (Sabah) օրաթերթը տեղեկացնում է, որ երկրի հարավ-արևելյան Հաքքարի նահանգի Չուքուրջա և Շեմդինլի շրջաններում շարունակվում են թուրքական ստորաբաժանումների ռազմական օպերացիաները «Քուրդիստանի բանվորական կուսակցության» (ՔԲԿ-PKK) զինյալների դեմ: Թուրքական զինուժը մարտերի մեջ ներգրավել է նաև ռազմաօդային ուժերին:
Աղբյուրի համաձայն` վերջին օրերին հիշյալ շրջաններում տեղի ունեցած թուրք-քրդական զինված բախումների ընթացքում արդեն սպանվել է ավելի քան 170 քուրդ: Թուրքական կողմի կրած կորուստների մասին ոչինչ չի նշվում:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Իդրիս Նաիմ Շահինը հայտնել է, որ քուրդ գրոհայինների մեջ կան նաև այլ երկրի քաղաքացիություն ունեցողներ: Նախարարը նշել է, որ նրանցից ոմանք ունեն Սիրիայի, Իրանի և Իսրայելի քաղաքացիություն:

В ходе недавних турецко-курдских вооруженных столкновений убиты свыше 170 курдов
Как сообщает турецкая газета «Sabah», в расположенных в юго-восточной провинции Турции Хаккари районах Чукурджа и Шемдинли продолжаются военные операции турецких подразделений против боевиков Рабочей партии Курдистана. Турецкие ВС подключили в бой и авиацию.
Согласно информации источника, в результате произошедших в последние дни в указанных районах турецко-курдских вооруженных столкновений были убиты свыше 170 курдов. О потерях с турецкой стороны ничего не сообщается.
Министр внутренних дел Турции Ибрис Наим Шахин отметил, что среди курдских боевиков есть и лица, являющиеся гражданами иных государств. По словам министра, некоторые из них являются гражданами Сирии, Ирана и Израиля.