Հայաստանի հրեական համայնքը 20 տարեկան է: Այդ առիթով այսօր Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնում տեղի կունենա «Հրեական համայնքը Հայաստանում» գրքի շնորհանդեսը և համերգ, որին կմասնակցեն Իսրայելից ժամանած արտիստներ:
Մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, նախօրեին Հայաստան է ժամանել Իսրայելի Պետության սփյուռքի և տեղեկատվության նախարար Յուլի (Իոել) Էդելշտեյնը, ով նույնպես ներկա է գտնվելու այդ համերգին:
Նշենք նաև, որ այսօր ստորագրվելու է «Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության և Իսրայելի Պետության Կառավարության միջև 2012-2014 թթ. համար կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության ոլորտներում համագործակցության մասին» և ՀՀ մշակույթի նախարարության և Իսրայելի սփյուռքի և տեղեկատվության նախարարությունների միջև 2013-2015 թթ. համագործակցության աշխատանքային ծրագրեր:

В Ереване состоится праздничный концерт, приуроченный к 20-летию еврейской общины в Армении
По случаю 20-летия еврейской общины в Армении сегодня в Государственном театре музыкальной комедии им. А.Пароняна в Ереване состоится презентация книги «Еврейская община в Армении» и праздничный концерт с участием прибывших из Израиля артистов.
Как сообщили в министерстве культуры Армении, накануне, 23 августа, в Армению прибыл министр информации и диаспоры Израиля Юлий Эдельштейн, который также будет присутствовать на концерте.
Отметим также, что сегодня будут подписаны рабочие программы сотрудничества в сфере образования, науки, спорта и молодежи, а также между министерством культуры Армении и министерством диаспоры и информации Израиля.