Հայտնի են «Օսկարի» պրոդյուսերները
«Չիկագո» ֆիլմի պրոդյուսերներ Կրեյգ Զեյդանը և Նիլ Միրոնը Կինոարվեստի ամերիկյան ակադեմիայի կողմից ընտրվել են կազմակերպելու «Օսկարի» 85-րդ հոբելյանական մրցանակաբաշխությունը:
Զեյդանի ու Միրոնի ստեղծագործական դուետը պետք է աշխատի կինոաշխարհի գլխավոր շոուի վրա: Նրանց համատեղ «Չիկագո» մյուզիքլը 2002 թվականին տարվա լավագույն ֆիլմ է ճանաչվել: Երկյակը խոստացել է թարմ ու հատուկ շոու ներկայացնել «Օսկարի» ժամանակ:
«Օսկար» մրցանակաբաշխությունը կայանալու է 2013-ի փետրվարի 24-ին և ուղիղ եթերում հեռարձակվելու է աշխարհի 225 երկրում: «Օսկարի» պոտենցիալ թեկնածուներն առայժմ անհայտ են:

Известны имена продюсеров 85-й церемонии вручения кинопремии «Оскар»
В четверг, 23 августа, стали известны имена продюсеров 85-й церемонии вручения престижной кинопремии «Оскар». Как сообщает ИТАР-ТАСС, ими станут Крэйг Задан и Нил Мерон, при участии которых был создан фильм-мюзикл «Чикаго», завоевавший в 2003 году 6 золотых статуэток.
Представители Американской академии киноискусств отметили, что «талант и любовь к кинематографу Крэйга и Нила привнесут особый шарм в постановку юбилейного шоу». Задан добавил, что «искренне рад такому сотрудничеству и возможности использовать свой богатый опыт работы в театре и кино».
Как напоминает агентство, 85-я церемония вручения «Оскар» состоится 24 февраля 2013 года. Шоу пройдет в кинотеатре Dolby комплекса Hollywood & Highland, ранее носившем название Kodak. Имена соискателей премии будут объявлены 15 января.