«Ժառանգությունը» պահանջում է Վահե Ավետյանի ու Պողոս Պողոսյանի սպանության հանգամանքների ուսումնասիրություն իրականացնել
16:25 30/08/2012
Այսօր ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորները Ազգային Ժողովում շրջանառության մեջ են դրել «2012թ. հունիսի 17-ին Երևանի «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում ՀՀ Պաշտպանության նախարարության մի խումբ սպաների դաժան ծեծի ենթարկելու, նրանցից մեկին կյանքից զրկելու հանգամանքերի, ինչպես նաև 2001 թվականի սպետեմբերի 25-ին տեղի ունեցած Պողոս Պողոսյանի սպանությունից հետո առավել արմատավորված անպատժելիության ու ամենաթողության համար պատասխանատու և մեղսակից գործող պաշտոնաթող բարձրաստիճան պաշտոնյաների, նրանց հետ առնչություն ունեցող անձանց մասնակցությամբ տեղի ունեցած կյանքի և առողջության դեմ հանցագործությունների ուսումնասիրության միջոցով ՀՀ Ազգային Ժողովին եզրակացություն ներկայացնելու համար ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի որոշման նախագիծը:
ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ` հանձնաժողովի խնդիրներն են`
1. 2012թ. հունիսի 17-ին Երևանի «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում Պաշտպանության նախարարության մի խումբ սպաների դաժան ծեծի ենթարկելու, նրանցից մեկին կյանքից զրկելու հանգամանքների ուսումնասիրությունը,
2. 2001թ. սեպտեմբերի 25-ին տեղի ունեցած Պողոս Պողոսյանի սպանության հանգամանքների ուսումնասիրությունը,
3. գործող ու պաշտոնաթող բարձրաստիճան պաշտոնյաների, նրան հետ առնչություն ունեցող անձանց մասնակցությամբ տեղի ունեցած կյանքի և առողջության դեմ բոլոր հանցագոծությունների վերաբերյալ ուսումնասիրությունը:

Фракция партии «Наследие» требует от парламента Армении создания комиссии для изучения связанных с чиновниками преступлений
17:14 30/08/2012
Фракция партии «Наследие» сегодня пустила в обращение в парламенте Армении проект решения о создании в Национальном Собрании РА временной комиссии, которая будет проводить специальные исследования, в том числе изучающие причастность бывших и действующих должностных лиц, людей из их окружения к совершенным преступлениям для вынесения парламентского заключения.
Согласно пресс-службе фракции «Наследие», предметами исследования комиссии должны стать:
1. Факт применения насилия на территории ресторанного комплекса «Арснакар» 17 июня с.г., «изучение обстоятельств побоев группы офицеров и лишение одного из них жизни». Напомним, в результате ЧП в ресторане «Арснакар» ушел из жизни заведующий ЛОР-отделением Военного госпиталя Минобороны Армении, майор медицинской службы 33-летний Ваге Аветян. В деле есть еще четверо потерпевших.
2. Изучение обстоятельств убийства 25 сентября 2001г. Погоса Погосяна.
3. Исследование всех преступлений, связанных с бывшими и действующими должностными лицами, их окружением.