ՀՀ պաշպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն օգոստոսի 28-29-ին այցելել է հարավարևմտյան սահմանային զորամասեր, տեղում ծանոթացել իրականացված շինարարական ու կառուցապատման լայնածավալ աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում են նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ծանոթացել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների պատրաստությանը և բարոյահոգեբանական վիճակին, կատարված շինարարական աշխատանքներին, ստուգել է պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հուսալիությունը: Սեյրան Օհանյանը մի շարք սպաների պարգևատրել է թանկարժեք նվերներով, իսկ զինծառայողներին` որպես խրախուսանք, տրամադրել արձակուրդներ:
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ ՀՀ զինված ուժերն այսօր ապահովում են մեր երկրի անվտանգությունը և ինքնուրույն կատարում առաջադրված բոլոր խնդիրները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է նաև, որ բանակում դրական միտումներ են արձանագրվել` կապված զինվորների ֆիզիկական և հոգևոր պաշտպանվածության հետ, զգալիորեն բարելավվել են զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները, նշանակալի ձեռքբերումներ կան նաև օրինականության հաստատման առումով։ Իսկ իրականացված շինարարական աշխատանքների արդյունքում բարելավվել են զորանոցների կենցաղային և սանիտարահիգիենիկ պայմանները:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարը որոշակի հանձնարարականներ է տվել՝ ընթացող աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու համար:

Сейран Оганян: Вооруженные силы Армении обеспечивают безопасность республики
28-29 августа министр обороны Армении Сейран Оганян посетил пограничные военные части, расположенные в юго-западном направлении республики, и на месте ознакомился с осуществленными широкомасштабными строительными работами. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В рамках визита Сейран Оганян побывал в боевых опорных пунктах, размещенных на пограничной линии, проверил надежность оборонных и инженерных построек, ознакомился с готовностью и морально-психологическим состоянием военнослужащих, а также с ходом строительных работ.
Министр наградил некоторых офицеров дорогими подарками, а военнослужащим предоставил поощрительный отпуск.
Глава оборонного ведомства Армении подчеркнул, что сегодня Вооруженные силы Армении обеспечивают безопасность республики и самостоятельно выполняют поставленные задачи. Министр с удовлетворением отметил, что  армия фиксирует положительные тенденции, связанные с физической и моральной защищенностью военнослужащих, в значительной мере улучшились социально-бытовые условия военнослужащих.
В завершении визита Сейран Оганян дал соответствующие поручения,направленные на эффективность текущих работ.