«Իրավունքը» հիշեցնում է «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Զ. Սարգսյանի` երկարատև լռությունից հետո ասված խոսքերը. «Ես միշտ պնդել եմ, որ ԲՀԿ-ի հետևում կանգնած է Ռոբերտ Քոչարյանը, երբեք այն կարծիքին չեմ եղել, որ ԲՀԿ-ն ընդդիմադիր կուսակցություն է, և ես իմ այս դիրքորոշումն արտահայտել եմ մշտապես` թե հանրահավաքներում, թե մամուլում»:
Ի պատասխան այս պնդման` «Իրավունք» -ը դիմել է ԲՀԿ մամուլի պատասխանատու, ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանին: «Ես արդեն պատասխանել եմ այս հայտարարությանը և վստահ եմ, որ Արամ Սարգսյանի ինտելեկտը բավարարում է մեկ և մեկից ավելի հնչեցված միտքը ընկալելու համար: Եթե կան մարդիկ, ովքեր որ ունակ չեն ընկալելու, հատուկ այդ մարդկանց համար ասում եմ`«Բարգավաճ Հայաստանի» թիկունքում երևում է շուրջ կես միլիոնի հասնող ձայներ»,- ասել է Ուրիխանյանը:
Իսկ թերթը մեկնաբանում է. «Այնուամենայնիվ, հետաքրքրական է, իսկ «Հանրապետություն» կուսակցության թիկունքում սեփական շողքից բացի ինչ- որ բան երևու՞մ է»:

Iravunk daily mentions the statement of Aram Sargsyan, leader of Hanrapetutyun (Republic) party, after long silence: “I have always asserted that Robert Kocharyan is behind Prosperous Armenia Party. I never believed that PAP is opposition, and I have always expressed my position during rallies and through media.
Iravunk asked PAP spokesman, MP Tigran Urikhanyan to comment on Sargsyan’s statement.
“I have already replied to this statement, and I am sure that Aram Sargsyan’s intellect allows him to apprehend a thought voiced once and more than once. To those who are not able to apprehend, I repeat: nearly half a million votes are seen behind Prosperous Armenia Party,” said the spokesman.
“However, we may wonder whether something is seen behind Hanrapetutyun party besides its own shadow,” the paper comments.