Բակո Սահակյանին հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որտեղ նրան հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի անկախ պետականաշինության ամենամեծ ձեռքբերումներից է իշխանության բոլոր թևերի ամբողջական ձևավորումը և նրանց լիարժեք գործունեությունը, ինչպես նաև ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելու գործընթացի անշրջելիությունը:
Այս տեսանկյունից Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը՝ այն համարելով մեր պետության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

5 сентября президент Бако Саакян посетил Центральную избирательную комиссию, где ему было вручено удостоверение президента НКР. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В своем слове глава государства отметил, что самым большим достижением независимой государственности НКР является окончательное формирование всех ветвей власти и их полноценное функционирование, равно как и необратимость процесса создания демократического общества.
В данном контексте Бако Саакян особо подчеркнул работу Центральной избирательной комиссии, назвав ее одним из важнейших институтов нашего государства.