Բակո Սահակյանին հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է ԼՂՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, որտեղ նրան հանձնվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի վկայականը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, իր խոսքում երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի անկախ պետականաշինության ամենամեծ ձեռքբերումներից է իշխանության բոլոր թևերի ամբողջական ձևավորումը և նրանց լիարժեք գործունեությունը, ինչպես նաև ժողովրդավարական հասարակություն ստեղծելու գործընթացի անշրջելիությունը:
Այս տեսանկյունից Բակո Սահակյանը հատուկ ընդգծել է կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատանքը՝ այն համարելով մեր պետության կարևորագույն ինստիտուտներից մեկը:

On September 5, Bako Sahakyan visited the NKR Central Electoral Commission to receive his certificate of election as Artsakh Republic President.
In his remarks, President Sahakyan noted that complete establishment of all branches of power and their full-fledged functioning as well as the irreversibility of democratic state building process are among the greatest achievements of Artsakh independent statehood.
In this context, Bako Sahakyan put special emphasis on the activities of the Central Electoral Commission as one of the most significant institutions in the republic, presidential press service reported.