Առաջիկա երեքշաբթի նախատեսված է Երևանի ավագանու նիստ: Ինչպես տեղակացանք քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքէջից, օրակարգում ընդգրկված է նաև Նոր Նորք վարչական շրջանում նախկին թաղապետ Դավիթ Պետրոսյանի արձանի տեղադրումը:
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Պետրոսյանը, ով ՀՀԿ-ական Ռաֆիկ Պետրոսյանի որդին է, հանկարծամահ էր եղել երեք տարի առաջ՝ սեպտեմբերի 14-ին 43 տարեկան հասակում: Նա Նոր Նորքը ղեկավարել է ավելի քան յոթ տարի:
Ըստ ավագանու որոշման նախագծի, Դ. Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանը (կիսանդրին) կտեղադրվի Հ. Դանիելյանի անվան արվեստի դպրոցի (Գայի պող.-17) հարակից տարածքում:

Statue of former prefect David Petrosyan to be installed in Nor Nork
Yerevan Council of Elders will meet next Tuesday. The installation of a statue of former prefect, David Petrosyan, in Nor Nork district will be discussed at the meeting, among other issues, according to the official website of Yerevan Mayor’s Office.
David Petrosyan, the son of RPA member Rafik Petrosyan, died suddenly three years ago on September 14 at the age of 43. He held the office of Nor Nork prefect for more than 7 years.
Under a draft decision presented by the Council of Elders, David Petrosyan’s statue will be installed near H. Danielyan Art School, in 17 Gayi Avenue.