Արմավիրի մարզի Մեծամոր քաղաքում նախօրեին տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքում հաղթող է ճանաչվել Ռոբերտ Գրիգորյանը /3 128 քվե/ : Այս մասին հայտնում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը` վկայակոչելով նախօրեին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները: Ռ. Գրիգորյանը գործող քաղաքապետն է, նրան սատարում էր իշխող Հանրապետական կուսակցությունը: Նրա մրցակից թեկնածուն անկուսակցական Աշոտ Գրիգորյանն էր /1 379 քվե/:
Արմավիրի Էջմիածին քաղաքում ընտրվել է գործող քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանը /12 468/: Նրա մրցակից անկուսակցական Արմինե Հովհաննիսյանը ստացել է 1057 ձայն:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 9-ին ՏԻՄ ընտրություններ էին Արարատի, Արմավիրի, Լոռիի, Շիրակի և Սյունիքի մարզերում: Ընդհանուր առմամբ, ՏԻՄ ընտրություններ են անցկացվել Արարատի մարզի 97 համայնքներից 86-ում, Արմավիրի 97 համայնքներից 93-ում, Լոռու 113 համայնքներից 96-ում, Շիրակի 119 համայնքներից 113-ում, Սյունիքի 109 համայնքներից 94-ում:
Համայնքի ղեկավարի ընտրություններ են կայացել տվյալ մարզերի 18 քաղաքային համայնքներում: Քաղաքապետ են ընտրել Սյունիքի մարզի Կապան, Սիսիան, Մեղրի, Քաջարան, Ագարակ և Դաստակերտ, Արարատի մարզի Վեդի և Մասիս, Արմավիրի մարզի Մեծամոր և Էջմիածին, Շիրակի մարզի Գյումրի և Արթիկ, Լոռու մարզի Վանաձոր, Ստեփանավան, Տաշիր, Ախթալա, Թումանյան և Շամլուղ համայնքներում:
Ինչպես ավելի վաղ ներկայացրել էր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը, համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամության համար կպայքարի 4789 թեկնածու՝ որպես համայնքի ղեկավար 714 թեկնածու և ավագանու` 4073:
ՏԻՄ ընտրություններում ամենաշատ թեկնածուներ առաջադրել է Հանրապետական կուսակցությունը` 342-ը որպես համայնքի ղեկավարի, 1001-ը` ավագանու թեկնածու: Երկրորդ տեղում «Բարգավաճ Հայաստանն» է. ԲՀԿ-ն առաջադրել է 48 թեկնածու համայնքի ղեկավարի պաշտոնի համար և 239-ը` ավագանու անդամ: «Օրինաց երկիր» կուսակցությունից առաջիկա ընտրություններում պայքարում էին 62-ը` 12-ը համայնքի ղեկավարի պաշտոնի համար, 50-ը՝ ավագանու անդամության:

Предварительные данные муниципальных выборов в Армении: мэром города Эчмиадзин избран Карен Григорян
12:49 10/09/2012
На состоявшихся в городе Мецамор Армавирской области выборах мэра победил кандидат от Республиканской партии Армении, действующий мэр Роберт Григорян (3128 голосов). Об этом сообщает ЦИК Армении, ссылаясь на предварительные данные состоявшихся накануне муниципальных выборов. Его соперником был беспартийный Ашот Григорян (1379 голосов).
В городе Эчмиадзин Армавирской области мэром был избран действующий мэр Карен Григорян (12 468 голосов). Его соперница – Армине Ованнисян – получила 1057 голосов.
Напомним, что 9 сентября муниципальные выборы прошли в Араратской, Армавирской, Лорийской, Ширакской и Сюникской областях. В общей сложности выборы состоялись в 86 из 97 общин Араратской области, в 93 из 97 общин Армавирской области, в 96 из 113 общин Лорийской области, 113 из 119 общин Ширакской области и 94 из 109 общин Сюникской области.
Выборы мэра прошли в 18 городах указанных областей: Капан, Сисиан, Мегри, Каджаран, Агарак, Дастакерт Сюникской области, Веди, Масис Араратской области, Мецамор и Эчмиадзин Армавирской области, Гюмри и Артик Ширакской области, Ванадзор, Степанаван, Ташир, Ахтала, Туманян и Шамлуг Лорийской области.
Наибольшее число кандидатов на муниципальных выборах выдвинула Республиканская партия Армении – 342 кандидата на пост главы общины и 1001 – члена муниципалитета. На втором месте - партия «Процветающая Армения», которая выдвинула 48 кандидатов на пост главы общины и 239 – члена муниципалитета. Из партии «Оринац еркир» на предстоящих выборах боролись 62 кандидата, 12 из которых –за пост главы общины, а 50 – члена муниципалитета.