Էրդողան. Ղարաբաղի հարցում շարունակելու ենք աջակցել Ադրբեջանին
Թուրքական «Սոնդաքիքա»(Sondakika) լրատվական կայքի տեղեկատվության համաձայն` Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Ղարաբաղի հարցում Անկարան շարունակելու է աջակցել Ադրբեջանին:
Այս մասին թուրքական կառավարության ղեկավարը հայտարարել է Ադրբեջանում կայացած «Թուրքիա-Ադրբեջան բարձրաստիճան ռազմավարական համագործակցություն» համաժողովից հետո Ադրբեջանի նախագահի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Էրդողանը նաև հայտարարել է, որ քանի դեռ Լեռնային Ղարաբաղի լուծման հարցում շոշափելի առաջընթաց չկա, հայ-թուրքական սահմանի բացման մասին խոսք լինել չի կարող: Թուրք վարչապետը նշել է, որ շարունակելու է պնդել այս դիրքորոշումը, քանի դեռ Թուրքիայում իշխանության ղեկին իր գլխավորած «Արդարություն և զարգացում կուսակցությունն է (ԱԶԿ-AKP):

Как сообщает турецкий информационный сайт «Sondakika», премьер-министр Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил, что в карабахском вопросе Анкара продолжит поддерживать Баку.
Об этом глава турецкого правительства заявил на состоявшейся после прошедшего в Азербайджане заседания Совета стратегического сотрудничества высокого уровня - Турция-Азербайджан совместной с президентом Азербайджана пресс-конференции.
Эрдоган добавил, что до тех пор, пока в вопросе урегулирования карабахского конфликта не зафиксирован прогресс, речи об открытии армяно-турецкой границы не может быть. По словам турецкого премьера, он продолжит утверждать на такой позиции, до тех пор, пока правящей партий в Турции является Партия справедливости и развития (ПСР).