«Հայկական ժամանակը» գրում է. «Սեպտեմբերի 9-ին Արմավիրի Բամբակաշատ գյուղում ավագանու ընտրությունների ժամանակ երկու հոգու ծեծի ենթարկողներից ամենաակտիվներից մեկը եղել է ԱԺ պատգամավոր Ալեքսանդր Պետրոսյանի որդին` Մակարը, իսկ նրա հերքումները սուտ են»:
Այս մասին թերթի թղթակցի հետ զրույցում պնդել են հենց ծեծի ենթարկված անձինք` Արման Սարգսյանը և Արամ Մելիքյանը: Երեկ նրանք պատմել են իրենց հետ կատարվածի և այն մասին, թե այդ ընթացքում ինչ է արել Մակար Պետրոսյանը:
Պարզվում է` նրա պատգամավոր հայրն այս գյուղի հետ կապված լուրջ նպատակներ ունի: Թերթը հիշեցնում է` մոտ երկու տարի առաջ ՀՀԿ-ական Ալեքսանդր Պետրոսյանը (ՄԱՊ-ի Ալիկ) որոշել էր փոխել հայրենի Բամբակաշատի անունը և անվանակոչել իր հոր և որդու անունով` Մակարավան, բայց այդ նախաձեռնությունը ձախողվեց: Երեկ երեկոյան բամբակաշատցիներից ստացած տեղեկություններով, միջադեպին հետևած աղմուկից հետո Պետրոսյանները խուճապի մեջ են, և այսօր Մակարը մտադիր է «թռնել» Գերմանիա:

Газета «Айкакан жаманак» пишет, что одним из наиболее активных участников инцидента во время муниципальных выборов 9 сентября в селе Бамбакашат Армавирской области Армении был сын депутата парламента Алексана Петросяна – Макар Петросян, который категорически опровергает это.
Об этом в беседе с корреспондентом издания сообщили пострадавшие лица – Арман Саркисян и Арман Меликян, рассказав о подробностях произошедшего и о том, что сделал Макар Петросян.
«Оказывается, у его отца-депутата были серьезные намерения, связанные селом Бамбакашат», - отмечает «Айкакан жаманак». Издание напоминает о том, что примерно два года назад представитель Республиканской партии Армении Алексан Петросян («МАП Алик») решил сменить название родного села Бамбакашат, переименовав его в Маркараван в честь отца и сына. Однако эта инициатива провалилась.
Накануне вечером, как сообщили жители села, после последовавшего за этим инцидентом шума, Петросяны были в панике и сегодня Маркар собирается «смыться» в Германию.