Սեպտեմբերի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Վասիլի Աթաջանյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին, ով Ստեփանակերտ է ժամանել Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում սեպտեմբերի 12-ին կայանալիք դիտարկման առթիվ:
Հանդիպմանը քննարկվել են հարցեր, որոնք վերաբերում են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի հեռանկարներին:
Հանդիպման մասնակիցները նշել են հրադադարի ռեժիմի և տարածաշրջանային կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը:

On September 11, NKR Acting Foreign Minister Vassily Atajanyan received Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, who had arrived in Stepanakert for monitoring the NKR and Azerbaijani armed forces’ contact line on September 12.
Issues related to the current situation in the region, prospects of the negotiation process on the settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict were discussed at the meeting.
The meeting participants emphasized the necessity of maintaining the ceasefire regime and stability in the region, NKR MFA press service reported.