ԱԳՆ հյուպատոսության վարչության պետին կալանավորեցին
ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը կալանավորված է: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնի ղեկավար Արծվին Բաղրամյանը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, կաշառք ստանալու կասկածանքով, սույն թվականի սեպտեմբերի 9-ին, ձերբակալվել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության Հյուպատոսական վարչության պետ Հակոբ Հաջի-Հակոբյանը:
ԱԱԾ-ից մանրամասնել էին, որ վերջինս, «Հայաստանի Հանրապետության վերադարձի վկայական ստանալու կարգ»-ի պահանջների խախտմամբ, արտերկրում գտնվող քաղաքացիներից, բացի օրենքով նախատեսված պետտուրքի գումարից, միջնորդների միջոցով, որպես կաշառք պահանջել և ստացել է հավելյալ գումարներ: ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:
Ինչ վերաբերում է մամուլի այն հրապարակումներին, ըոտ որոնց այս գործի շրջանակում ձերբակալվել են նաև ԱԳՆ այլ աշխատակիցներ, Ա. Բաղրամյանն ասաց, որ ինքը նման տեղեկություններ չունի:

Начальник консульского управления МИД Армении Акоп Хаджи-Акопян арестован. Об этом Panorama.am сообщил руководитель пресс-службы Службы национальной безопасности Арцвин Баграмян.
Отметим, что Акоп Хаджи-Акопян был задержан 9 сентября текущего года в рамках уголовного дела по подозрению в получении взятки расследуемого в Следственном управлении Службы национальной безопасности.
Как отметили в СНБ Армении, начальник консульского управления, нарушив требования порядка получения свидетельства о возвращении в Республику Армения, помимо предусмотренной законом госпошлины, получил от находящихся за границей граждан дополнительную сумму в качестве взятки. Следствие по делу продолжается.
Что касается публикаций прессы о том, что в рамках этого дела были задержаны и другие сотрудники МИД Армении, то А.Баграмян отметил, что он не владеет такой информацией.