Կաշառք` խմորեղենի արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար
Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության (ՍԱՊԾ) երեք աշխատակիցներ, որոնց դեմ կաշառակերության փաստով գործ էր հարուցվել, այլևս չեն աշխատում ծառայությունում: Այս մասին «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է ՍԱՊԾ մամլո խոսնակ Բաբկեն Պիպոյանից. «Նրանք արդեն ազատված են իրենց աշխատանքային պարտականություններից»:
Թերթը հիշեցնում է, որ ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունը (6-րդ վարչություն) կաշառք վերցնելու մեղադրանք էր առաջադրել ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ՍԱՊԾ մի քանի աշխատակիցների, և պարզել էր, որ ՍԱՊԾ աշխատակիցները Երևանի հացի և խմորեղենի մի շարք արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար 2009-2012թթ. ընթացքում դրանց տնօրենների հետ պայմանավորվածություն են ձեռք բերել և տարբեր ժամանակներում տարբեր չափերի կաշառք ստացել:

«Жоховурд»: Сотрудники Госслужбы безопасности продуктов питания уличены во взяточничестве
Три сотрудника Государственной службы безопасности продуктов питания (ГСБПП) Армении, против которых возбуждено уголовное дело по факту взяточничества, больше не работают в этой службе. Об этом газете «Жоховурд» сообщил пресс-секретарь ГСБПП Бабкен Пипоян.
«Они уже освобождены от своих служебных обязанностей» - заявил Б.Пипоян.
Издание напоминает о том, что Главное управление полиции Армении по борьбе с организованной преступностью (6-ое управление) предъявило обвинение в принятии взятки нескольким сотрудникам ГСБПП.
Выяснилось, что сотрудники этой службы договорились с директорами ряда цехов по изготовлению хлеба и хлебобулочных изделий о том, чтобы не проходить проверку за 2009-2012гг. и в различное время получили от них взятки в разных размерах.