Կաշառք` խմորեղենի արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար
Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության (ՍԱՊԾ) երեք աշխատակիցներ, որոնց դեմ կաշառակերության փաստով գործ էր հարուցվել, այլևս չեն աշխատում ծառայությունում: Այս մասին «Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է ՍԱՊԾ մամլո խոսնակ Բաբկեն Պիպոյանից. «Նրանք արդեն ազատված են իրենց աշխատանքային պարտականություններից»:
Թերթը հիշեցնում է, որ ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունը (6-րդ վարչություն) կաշառք վերցնելու մեղադրանք էր առաջադրել ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ՍԱՊԾ մի քանի աշխատակիցների, և պարզել էր, որ ՍԱՊԾ աշխատակիցները Երևանի հացի և խմորեղենի մի շարք արտադրամասերում ստուգումներ չանցկացնելու համար 2009-2012թթ. ընթացքում դրանց տնօրենների հետ պայմանավորվածություն են ձեռք բերել և տարբեր ժամանակներում տարբեր չափերի կաշառք ստացել:

Three officials of the State Food Security Service of Armenian Agriculture Ministry were fired while being investigated on bribery charges, Babken Pipoyan, a spokesperson for the State Food Security Service, told Zhoghovurd daily.
The paper reminds that RA Police Department for Combating Organized Crime arrested several officials of the State Food Security Service on bribery charges. The police revealed that in 2009-2012 they agreed with several bakery owners in Yerevan and took bribes from them in return for not holding inspections.