«Հայկական ժամանակ»-ին մանրամասներ են հայտնի դարձել Հայաստանում ահաբեկչական հնարավոր գործողության վերաբերյալ ՀՀ իրավապահների ունեցած տեղեկությունների մասին: Ըստ այդմ, Հայաստան է ներթափանցել թալիբ ահաբեկիչների մի խումբ:
Ծայրահեղ իսլամիստական ահաբեկչական այդ կազմակերպության գրոհայինների ներթափանցման մասին լուրը, ըստ էության, չի հերքել ԱԱԾ մամուլի քարտուղար Արծվին Բաղրամյանը: «Ես չեմ մեկնաբանում այդ տեղեկությունները: ԱԱԾ-ի աշխատանքը մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում օրենքով վերապահված բոլոր գործառույթները` ուղղված ահաբեկչության դեմ պայքարի հարցերին: Այնպես որ` անհանգստության որևէ առիթ չկա»,- թերթի թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է Բաղրամյանը:
Ահաբեկչական խմբի և հնարավոր ահաբեկչական գործողության մասին մանրամասներ պաշտոնապես ճշտել չի հաջողվել: Ոչ պաշտոնական աղբյուրների համաձայն, իրավապահները չեն կարողանում պարզել` ահաբեկիչներն ապօրինի՞ են հատել ՀՀ սահմանը և այժմ թաքնվում են ինչ-որ տեղ, թե՞ Հայաստան են եկել որպես, ասենք, զբոսաշրջիկներ: Թերթը նշում է, որ ՀՀ ոստիկանության, ԱԱԾ-ի և այլ ծառայությունների հատուկ ստորաբաժանումները արդեն մի քանի օր է` աշխատում են «զորանոցային» ռեժիմի պայմաններում:

«Айкакан жаманак»: В Армению проникла группа террористов «Талибан»
Газете «Айкакан жаманак» стали известны подробности об информации правоохранительных органов Армении относительно возможного террористического акта в республике. Согласно данным, в Армению проникла группа террористов движения «Талибан».
Издание отмечает, что слух о проникновении боевиков этой радикально исламистской организации, по сути, не опроверг и пресс-секретарь Службы национальной безопасности Армении Арцвин Баграмян. «Я не комментирую эти сведения. Работа Службы национальной безопасности – постоянно держать в центре внимания все входящие в компетенцию ведомства процессы, направленные на борьбу против терроризма. Таким образом, какого-либо повода для беспокойства нет», - заявил пресс-секретарь СНБ корреспонденту газеты «Айкакан жаманак».
«Официально уточнить какую-либо информацию о террористической группе и возможном террористическом акте не удалось. Согласно неофициальным источникам, правоохранители не могут выяснить, незаконно ли пресекли границу Армении террористы и скрываются ли сейчас где-то, или приехали в Армению в качестве, скажем, туристов», - пишет газета. Как сообщает издание, специальные подразделения Полиции, СНБ и других служб Армении уже несколько дней работают в «казарменном» режиме.