Սոցհարցում.Իսրայելցիներն իրանական հրթիռներից ավելի շատ են վախենում, քան ատոմային ռումբից
Համաձայն տեղեկատվության՝ «Փանելս Փոլիթիքս» կազմակերպության կողմից Իսրայելում անցկացված սոցհարցումների արդյունքների համաձայն՝ իսրայելցիներին ոչ այնքան անհանգստացնում է միջուկային ռումբի կիրառումը, որքան Իրանի վրա ռազմական հարձակման դեպքում իրանական հրթիռների պատասխան հարձակումը:
Ըստ սոցհարցման տվյալների՝ իսրայելցիների մոտ 41 տոկոսը կարծում է, որ վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն ԱՄՆ-ի հետ հարաբերություններում սխալ քաղաքականություն է իրականացնում, իսկ 39 տոկոսը կողմ է Նեթանյահուի քաղաքականությանը:
Հավելենք, որ իրանական «իրդիփլոմասի.իռ» կայքն օրերս նշել էր, որ Իրանի միջուկային ծրագիրը ռազմական ճանապարհով լուծելու Բենիամին Նեթանյահուի մտադրությանն ընդդիմանում են նաև Իսրայելի ներսում: Ըստ այդ երկրում անցկացված հարցախույզի՝ իսրայելցիների մեծամասնությունը դեմ է ռազմական գործողություններն առանց ԱՄՆ-ի աջակցության իրականացնելու իշխանությունների մտադրությանը:

Израильтян больше устрашают иранские ракеты, чем атомная бомба. Об этом сообщает иранский сайт «табнак.ир».
Источник пишет, что согласно данным соцопросов, проведенных в Израиле организацией «Panels Politics», израильтяне обеспокоены не столько применением ядерной бомбы, сколько ответной атакой иранских ракет в случае возможного нападения на Иран.
Согласно данным соцопроса, примерно 41% израильтян считает, что премьер-министр страны Биньямин Нетаньяху ведет ошибочную политику в отношениях с Соединенными Штатами, а 39%, напротив, выступают за политику Нетанияху.
Добавим, что на днях иранский сайт «ирдипломаси.ир» сообщал, что намерения израильского премьера решить иранскую ядерную проблему военным путем встречают сопротивление в самом Израиле. Согласно проведенному в этой стране опросу, большинство израильтян выступают против решения властей пойти на военные действия против Ирана без поддержки США.