Այսպես է կարծում «Պալերմոյում» Անդրեա Բարցալյիի նախկին խաղընկեր Սիմոնե Բարոնեն: Նա երկրպագուներին ու լրագրողներին կոչ է անում ուշադրության կենտրոնում պահել ոչ միայն Բուֆոնին, Պիրլոյին ու Վուչինիչին, այլև «Յուվենթուսի» ամենահամեստ աստղին:
«Ես Բարցալյիի հետ երկու տարի խաղացել եմ «Պալերմոյում» ու պետք է խոստովանեմ, որ նա շատ ուժեղ պաշտպան է»,- ասել է ներկայումս առանց ակումբի մնացած Սիմոնե Բարոնեն:
«Մարդիկ չափազանց քիչ են խոսում նրա մասին,- ավելացրել է Բարոնեն:- Այո, Միրկո Վուչինիչի, Անդրեա Պիրլոյի ու Ջանլուիջի Բուֆոնի մասին խոսել պետք է, որովհետև նրանք բարձրակարգ վարպետներ են, բայց Բարցալյին էլ անօրինակ խաղացող է: Նա ոչ մի հանդիպում չի ձախողում: Անդրեան շատ ուժեղ ֆուտբոլիստ է, որովհետև կայուն է և միշտ կարողանում է կենտրոնանալ խաղի վրա»:
«Յուվենթուսը» Բարցալյիին գնել է 2011 թ. հունվարին, գերմանական «Վոլֆսբուրգից», ընդամենը 600 հազար եվրոյով:
«Բարցալյին լուռ վերադարձավ, որովհետև «Վոլֆսբուրգ» տեղափոխվելուց հետո հոռետեսները մոռացել էին նրան: Բայց Անդրեան շատ լավ խաղաց և այսօր Իտալիայի լավագույն պաշտպանն է»,- փաստել է Բարոնեն:

Juventus stopper Andrea Barzagli is the best defender in Italian football, says fellow 2006 World Cup winner Simone Barone, according to Football Italia.
“I played with him for two years at Palermo and I have to be honest, Barzagli is a really strong defender,” the free agent midfielder told Tutto Juve.
“Not enough people talk about him. It’s right that people speak of Mirko Vucinic, Andrea Pirlo and Gigi Buffon who are top players, but Barzagli is doing some extraordinary things.
“He never gets a game wrong. Andrea is a really important player whose strength is his concentration and consistency.”
The Old Lady netted the 31-year-old in January 2011 from German club Wolfsburg for just €600,000.
“Barzagli arrived quietly as he tiptoed amongst the sceptics who had forgotten him after his experience at Wolfsburg. But Andrea has done really well and he is today the best defender in Italy!”