ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպան. Հայաստանի և Իրանի հարաբերությունների ընդլայնումը պետք է շարունակական լինի
Այդ մասին իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ՀՀ-ում ԻԻՀ նորանշանակ դեսպան Մոհամմադ Ռեիսին:
Դեսպան Ռեիսին Իրանից ժամանած պատվիրակության անդամների հետ ունեցած հանդիպման ժամանակ, անդրադառնալով հայ-իրանական վաղեմի հարաբերություններին, նշել է, որ Իրանի և Հայաստանի միջև հաստատված բարեկամական հարաբերությունները վկայում են, որ երկու երկրներն ամուր կամք ունեն ավելի շատ ընլայնել երկկողմ հարաբերությունները:
Համաձայն տեղեկատվության՝ Իրանի գյուղատնտեսության նախարարությունից և այլ գերատեսչություններից Հայաստան ժամանած հյուրերը հանդիպումներ կունենան ՀՀ գյուղատնտեսության փոխնարարի, Սյունիքի և Արմավիր մարզպետարանի պաշտոնյաների հետ:
Իրանից ժամանած հյուրերը կայցելեն դեղագործական արտադրամասեր, գյուղմթերքների վերամշակման գործարաններ, հայ գործընկերների հետ կքննարկեն հակակարկտային կայանների և սպանդանոցների ոլորտին առնչվող հարցեր:

Armenia and Iran should continuously expand relations, announced Iran’s newly appointed Ambassador to Armenia Mohammad Raiesi, according to ISNA.
At a meeting with a visiting Iranian delegation, Mr Raiesi commented on the long standing relations between Armenia and Iran, noting that Armenian-Iranian friendly ties prove that the two countries have a strong will to further expand the bilateral relations.
According to ISNA, Iranian guests, including those from the Agriculture Ministry and other departments, are due to meet with Armenian Deputy Agriculture Minister, Syunik and Armavir regional administration officials as part of their visit.
Also, the Iranian delegation will visit pharmaceutical factories, agricultural products processing factories, will discuss with their Armenian colleagues issues related to anti-hail stations and slaughter of livestock.