Վայոց ձորի մարզպետը նախկին մարզպետի արարքից տեղյակ չէ. ոչինչ չի տեսել, ոչինչ չգիտի
Վայոց Ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը «Առավոտ»-ի հետ զրույցում վստահեցրել է, որ ինքը ՏԻՄ ընտրություններին նախկին ԲՀԿ-ական մարզպետ Սերգեյ Բագրատյանի արարքներից տեղյակ չէ, ոչինչ չի տեսել, ոչինչ չգիտի:
Թերթը հիշեցնում է, որ ըստ մամուլի հրապարակումների`նախկին մարզպետը սեպտեմբերի 23-ին քվեարկությունից հետո մտել է թիվ 39/01 ընտրատարածք, գլխով հարվածել է ոստիկանին, փորձել է քվեաթերթիկ վերցնել և այլն, ինչի առթիվ Եղեգնաձորի ոստիկանության բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում և պիտի ուղարկվեն Հատուկ քննչական ծառայություն:
«Ես դրա հետ ի՞նչ կապ ունեմ, այն տեղեկությունն ունեմ, ինչ մամուլում կա»,-նշել է Էդգար Ղազարյանը՝ հավելելով, որ ՏԻՄ ընտրությունները Վայոց Ձորի մարզի բոլոր համայնքներում անցել են ազատ, արդար, ժողովրդավարական սկզբունքներին համապատասխան:

«Аравот»: Губернатор Вайоц Дзора не знает о проделках экс-главы области – ничего не видел, не слышал
Губернатор Вайоц Дзора Эдгар Казарян в беседе с корреспондентом газеты «Аравот» заверил, что ничего не знает о деятельности бывшего главы области от партии «Процветающая Армения» Сергея Багратяна во время выборов в органы местного самоуправления, ничего не видел и не слышал.
Издание напоминает, что экс-глава области 23 сентября после голосования зашел на избирательный участок № 39/1, ударил полицейского, попытался взять избирательный бюллетень и т.д., в связи с чем, в отделении полиции Ехегнадзора подготавливаются материалы, которые должны быть направлены в Специальную следственную службу.
«Какое я имею отношение к этому? Я знаю лишь о том, о чем пишет пресса», - заявил Эдгар Казарян. Он отметил, что во всех общинах Вайоц Дзора выборы в органы местного самоуправления прошли свободно, справедливо, соответствовали демократическим принципам.