ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն երեկ հյուրընկալել է «Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնի շրջանակներում մեր երկիր ժամանած աշխարհահռչակ դաշնակահար Եվգենի Կիսինին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը ողջունել է տաղանդաշատ արվեստագետին և ընդգծել, որ Հայաստանում նրան ընդունում են որպես անկեղծ և մեծ բարեկամի, ով 1988-ի ավերիչ երկրաշարժից ի վեր մեր ժողովրդի կողքին է: Հայ ժողովուրդը, Հանրապետության ղեկավարի խոսքով, երախտապարտ է իր բոլոր բարեկամներին, այդ թվում՝ Եվգենի Կիսինին և մշտապես ուրախ է հյուրընկալել նրանց Հայաստանում:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ տաղանդավոր մարդիկ նաև մեծ ավանդ են ունենում ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում: Ի նշան հայ ժողովրդի երախտագիտության, Հանրապետության նախագահը Եվգենի Կիսինին պարգևատրել է Պատվո շքանշանով՝ հայ-ռուսական մշակութային կապերի ամրապնդման և զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանում 1988թ. տեղի ունեցած աղետալի երկրաշարժից տուժածներին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
Եվգենի Կիսինը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ բարձր պարգևի և ջերմ խոսքերի համար: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել «Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնի կազմակերպիչներին ու աջակիցներին՝ ընդգծելով, որ աշխարհի հեղինակավոր մենակատարների և նվագախմբերի ունկնդրած երևանյան հանդիսատեսը, իրոք, արժանի է լավագույն երաժշտության:

On September 28, President Serzh Sargsyan received world famous pianist Evgeny Kissin who has arrived to Armenia in the framework of the Yerevan Perspectives Festival, presidential press service reported.
The President welcomed the talented performer and underscored that in Armenia he is recognized as a true and great friend, who since after the devastating earthquake in 1988 has been by our people’s side. According to the President, the Armenian nation is grateful to all its friends, among them to Evgeny Kissin and is always delighted to welcome them in Armenia.
Serzh Sargsyan noted that gifted persons make a great contribution to the strengthening of the friendship between the nations. As a token of appreciation of the Armenian nation, President Sargsyan awarded Evgeny Kissin the Order of Honor for the development and strengthening of the Armenian-Russian cultural relations as well as for this significant input in the humanitarian assistance provided to those who suffered in the 1988 earthquake in Armenia.
Evgeny Kissin thanked the President of Armenia for the high award and warm welcome. He also thanked the organizers and supporters of the Yerevan Perspectives Festival, stressing that the Armenian public, which has seen the presentations of the best performers and ensembles, deserves the best music.