ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն երեկ հյուրընկալել է «Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնի շրջանակներում մեր երկիր ժամանած աշխարհահռչակ դաշնակահար Եվգենի Կիսինին:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը ողջունել է տաղանդաշատ արվեստագետին և ընդգծել, որ Հայաստանում նրան ընդունում են որպես անկեղծ և մեծ բարեկամի, ով 1988-ի ավերիչ երկրաշարժից ի վեր մեր ժողովրդի կողքին է: Հայ ժողովուրդը, Հանրապետության ղեկավարի խոսքով, երախտապարտ է իր բոլոր բարեկամներին, այդ թվում՝ Եվգենի Կիսինին և մշտապես ուրախ է հյուրընկալել նրանց Հայաստանում:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ տաղանդավոր մարդիկ նաև մեծ ավանդ են ունենում ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման գործում: Ի նշան հայ ժողովրդի երախտագիտության, Հանրապետության նախագահը Եվգենի Կիսինին պարգևատրել է Պատվո շքանշանով՝ հայ-ռուսական մշակութային կապերի ամրապնդման և զարգացման, ինչպես նաև Հայաստանում 1988թ. տեղի ունեցած աղետալի երկրաշարժից տուժածներին մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
Եվգենի Կիսինը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին՝ բարձր պարգևի և ջերմ խոսքերի համար: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել «Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնի կազմակերպիչներին ու աջակիցներին՝ ընդգծելով, որ աշխարհի հեղինակավոր մենակատարների և նվագախմբերի ունկնդրած երևանյան հանդիսատեսը, իրոք, արժանի է լավագույն երաժշտության:

Президент Армении Серж Саргсян наградил всемирно известного пианиста Евгения Кисина Орденом Почета
28 сентября президент Серж Саргсян принял всемирно известного пианиста Евгения Кисина, посетившего Армению в рамках фестиваля «Ереванские перспективы». Об этом сообщает официальный сайт главы государства.
Президент приветствовал талантливого артиста и подчеркнул, что в Армении его принимают как искреннего и большого друга, который после разрушительного землетрясения 1988 года находится рядом с армянским народом. Армянский народ, по словам президента республики, благодарен всем своим друзьям, в том числе, Евгению Кисину, и всегда рад принимать их в Армении.
Серж Саргсян отметил, что талантливые люди также вносят большой вклад в укрепление дружбы между народами. В знак благодарности армянского народа Президент республики наградил Евгения Кисина Орденом Почета за укрепление и развитие армяно-российских культурных связей и за значительный вклад в оказание гуманитарной помощи пострадавшим от разрушительного землетрясения 1988 года в Армении.
Евгений Кисин поблагодарил президента за высокую награду и теплые слова. Он также выразил благодарность организаторам и спонсорам фестиваля «Ереванские перспективы», подчеркнув, что ереванский зритель, которому довелось слышать выдающихся солистов и ведущие оркестры, действительно достоин самой лучшей музыки.