Շարունակվում է Երևանյան փառատոնը. Այսօր` Սերգեյ Ռախմանինով և Ֆելիքս Մենդելսոն
Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը Երևանյան 6-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում այսօր անդրադառնում է կոմպոզիտորներ Սերգեյ Ռախմանինովին և Ֆելիքս Մենդելսոնին: Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալիք համերգային ծրագրում հնչելու է Ռախմանինովի Դաշնամուրի կոնցերտ թիվ 2, Մենդելսոնի Սիմֆոնիա թիվ 4 «Իտալական» ստեղծագործությունները: Մենակատարն է մակեդոնացի դաշնակահար Սիմոն Տռփչեսկին, դիրիժորը` Էդուարդ Թոփչյանը:
Հիշեցնենք, որ փառատոնը մեկնարկել է սեպտեմբերի 10-ին ու կշարունակվի մինչև հոկտեմբերի 20-ը, կազմակերպիչն է Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը: Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Էդուարդ Թոփչյանը և Ալեքսանդր Չաուշյանը:
Երևանյան 6-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնն անցկացվում է ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, ՀՀ նախագահի տիկնոջ` Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո:
Առաջիկայում փառատոնի շրջանակներում ծրագրված է ևս երեք համերգ: Ամփոփիչ համերգը կայանալու է հոկեմբերի 20-ին ու նվիրված է լինելու Միշել լեգրանի 80-ամյակին:

Yerevan 6th International Music Festival to feature concert dedicated to Rachmaninov and Mendelssohn
Aram Khachaturian Concert Hall will host today a concert of the Armenian Philharmonic Orchestra dedicated to composers Sergei Rachmaninov and Felix Mendelssohn as part of Yerevan 6th International Music Festival.
The concert will feature Rachmaninov’s Piano Concerto No.2 and Mendelssohn’s Symphony No.4 “Italian,” with young Macedonian pianist Simon Trpceski as soloist.
Eduard Topchjan and Alexander Chaushian are the Art Directors of the festival.
Yerevan 6th International Music Festival is running from September 10 to October 20.
The event, organized by the Armenian Philharmonic Orchestra, is being held with the assistance of the Armenian Ministry of Culture and under the High Auspices of the First Lady of Armenia, Mrs Rita Sargsyan.