«Ժողովուրդ». Մի քանի բուժհաստատություններում խախտումներ և չարաշահումներ են հայտնաբերվել
Ըստ «Ժողովուրդ»-ի տեղեկությունների` պետական գնումների շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության մի քանի բուժհաստատություններ մի շարք խախտումներ և չարաշահումներ են թույլ տվել:
Օրինախախտների թվում է նաև Նորագավիթի պոլիկլինիկան, որը մրցույթ չի հայտարարել դեղերի ձեռքբերման համար, այսինքն` դա իրականացվել է օրենքի խախտումներով: Բուժհաստատությունները մի շարք դեղերի վաճառքով զբաղվող ընկերությունների հետ գործարքներ են կնքել, ինչի արդյունքում պետական միջոցների անարդյունավետ օգտագործում է եղել:
Ըստ ամենայնի, հենց այսօր կհրապարակվեն մյուս բուժհաստատությունների անունները, որոնք ևս խախտումներ ու չարաշահումներ են թույլ տվել:

Zhoghovurd daily reports that several medical institutions of Armenia committed violations and abuses during the state procurement process.
Noragavit polyclinic is among the medical institutions where violations were revealed. The polyclinic bought drugs without tender, i.e. violated law. Medical institutions in Armenia struck deals with drug selling companies, which is inefficient use of state resources.
Apparently the names of the other medical institutions that committed violations will be revealed today, the paper writes.