Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ հայց է ներկայացվել դատարան
«Վահե Ավետյան» նախաձեռնության անդամներ Գարեգին Չուգասզյանը, Հրանուշ Խառատյանը և «Պահանջում ենք պատժել «Հարսնաքարում» տեղի ունեցածի բոլոր մեղավորներին» հասարակական շարժման նախաձեռնող խմբի ակտիվիստ Դավիթ Սանասարյանը այսօր Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան ԱԺ նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի դեմ հայց են ներկայացրել:
Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց Դավիթ Սանասարյանը:
Հայցը վերաբերում է «Nouvelles d`Armenie» ամսագրին տված Ռուբեն Հայրապետյանի հայտնի հարցազրույցում նրա հնչեցրած մի քանի զրպարտող ու վիրավորական հայտարարություններին: Դատարանում Խառատյանի, Սանասարյանի և Չուգասզյանի ներկայացուցիչն է լինելու իրավաբան Մհեր Արշակյանը:
Նշենք, որ իր հայտնի հարցազրույցում Ռուբեն Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում ՊՆ բուժծառայության սպա Վահե Ավետյանի մահվանից ծնունդ առած հետո քաղաքացիական շարժումը հեռվից է կառավարվում:
«Ինձ ասացեք, Գարեգին Չուգասզյանն ո՞վ է. Ռոբերտ Քոչարյանի շնիկը: Հրանուշ Խառատյա՞նն ով է. Ռոբերտ Քոչարյանի մարդը: Նրանք ի՞նչ պիտի անեն: Պիտի թուլացնեն, խայտառակեն, վարկաբեկեն Սերժ Սարգսյանի հավատարիմ մարդկանց, որպեսզի «Բարգավաճ Հայաստանը» Ռոբերտ Քոչարյանի հետ գա իշխանության: Ո՞ւմ համար պարզ չէ: Ոհմակ են՝ Բարգավաճ, Լևոն, բոլորը միավորվել են... Դա է նրանց պայքարը: Դա իմ դեմ չէ, նրանք փորձում են Սերժ Սարգսյանին թուլացնել: Եթե ուզում եք գալ, խնդրեմ, եկեք: Թող այդ մարդիկ նայեն իրենց կենսագրության տասնվեց տարին : ...Մարդ կա, իր կենսագրության տասնվեց տարին ինչո՞ւ է թաքուն պահում: Ու այդ մարդը պիտի գա իշխանությա՞ն... Ո՞վ չի հասկանում՝ սա ինչ է»:
Այնուհետև շարունակել էր. «..իսկ մնացած լակոտ-լուկուտները ո՞վ են... ես գիտեմ, թե ինչքան փող են առնում, գալիս են: Անգիր գիտեմ՝ ով է տանում փողերը տալիս, ինչ են անում: Ամեն ինչ գիտեմ՝ հատ-հատ, օրերով: Ում միջոցով են փող վերցնում, լրիվ... Այդ դուք կարող եք չիմանալ, ես այն մարդը չեմ, որ չտիրապետեմ նման տեղեկությունների»:
Ինչ վերաբերում է Դավիթ Սանասարյանին, Հայրապետյանը նրան վիրավորել էր ասելով. « Նա հայտարարել է, որ Ռուբեն Հայրապետյանի կողմից իրեն վտանգ է սպառնում... Այ ճիճու, Ռուբեն Հայրապետյանն իր ձեռքերը կկեղտոտի՞ քեզ վրա»:

Активисты инициативной группы «Ваге Аветян» подали в суд иск против Рубена Айрапетяна
Члены инициативной группы «Ваге Аветян» Гарегин Чугасзян, Грануш Харатян и активист инициативной «Требуем наказать всех виновных в инциденте в ресторане „Арснакар”» Давид Санасарян сегодня подали в суд общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк иск против бывшего депутата НС Рубена Айрапетяна.
Об этом Panorama.am сообщил Давид Санасарян.
Иск связан с озвученными Рубеном Айрапетяном в интервью журналу «Nouvelles d`Armenie» клеветническими и оскорбительными заявлениями. Представителем истцов в суде будет Мгер Аршакян.
Отметим, что в нашумевшем интервью изданию Рубен Айрапетян заявил, что гражданское движение, созданное после смерти военного врача Ваге Аветяна, управляется издалека.
«Скажите мне, кто такой Гарегин Чугасзян? Собачка Роберта Кочаряна. Кто такая Грануш Харатян? Это кочаряновский человек. Что они должны делать. Должны ослаблять, позорить, компрометировать преданных Сержу Саргсяну людей, чтобы партия «Процветающая Армения»(ППА) и Роберт Кочарян пришли к власти. Кому непонятно? Это стая: ППА, Левон, все объединились...Это их борьба. Это не направлено против меня, они пытаются ослабить Сержа Саргсяна. Если хотите прийти, приходите. Пусть эти люди взглянут на свою биографию за последние 16 лет. Почему они скрывают свою биографию? И этот человек должен прийти к власти?! Кто не понимает, что происходит?», -отметил Р.Айрапетян.
«Что касается остальных сопляков, - добавил он - я прекрасно знаю, кто сколько, откуда и через кого получает деньги. Я не из тех, кто не владеет такими сведениями».
Что касается Давида Санасаряна, то Рубен Айрапетян оскорбил его, заявив: «Он сказал, что ему угрожает опасность со стороны Рубена Айрапетяна…Эй, ты, червяк, будет ли Рубен Айрапетян пачкать руки на такого, как ты».