«Ադրբեջանական լրատվամիջոցները խեղաթյուրել են իմ խոսքերը»,-այս մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշչիկը` պատասխանելով «Հայլուր» լրատվական ծրագրի հարցին, թե ճի՞շտ են արդբեջանական լրատվամիջոցների` նրա անունից Ստեփանակերտի օդանավակայանի վերաբերյալ տարածած հակասական
հայտարարությունները:
Հիշեցնենք, ադրբեջանական լրատվամիջոցները նախօրեին տեղեկատվություն էին տարածել, թե ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշչիկը հայտարարել է, թե Ստեփանակերտի օդանավակայանը տեղակայված է «Ադրբեջանի ինքնիշխան տարածքում», և ադրբեջանական կողմը պետք է թույլ տա դրա շահագործումը:
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, Կասպրշիկն իբր նաև ասել է. «Լեռնային Ղարաբաղում Ստեփանակերտի օդանավակայանի բացմանն ուղղված քայլը վտանգավոր է, խախտում է միջազգային իրավունքը և վնասում ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին»:

Azeri media misrepresented my remarks, Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk said in response to a question from Haylur news program of whether he made the controversial statements on Stepanakert airport attributed to him by Azeri media.
Azeri media reported on Wednesday that Andrzej Kasprzyk allegedly had said, “Stepanakert airport is on the sovereign territory of Azerbaijan. In this issue, much depends on Azerbaijan’s position.”
According to Azeri media, the OSCE envoy allegedly added, “This move represents a provocation and violation of all international norms, and damages the process of negotiated settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.”