Արտակ Շաբոյանը թիկնապահներ չունի և չի էլ ցանկանում ունենալ: Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովից մոտավորապես նման պատասխան տվեցին, երբ մեկնաբանություն խնդրեցին «Հրապարակ» օրաթերթի այն հրապարակման կապակցությամբ, ըստ որի ՏՄՊՊՀ նախագահ Արտակ Շաբոյանն օրերս դիմել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին` խնդրելով իրեն տրամադրել թիկնապահներ` իր անվտանգությունն ապահովելու համար:
Ըստ թերթի. «Թե Շաբոյանի, որ բացահայտումներն են սպառնալիքի տակ դրել նրա անվտանգությունը, հայտնի չէ, սակայն ակնհայտ է, որ այս կառույցը դեռ աչքի չի ընկել անբարեխիղճ մրցակցության ու մենաշնորհների դեմ լուրջ պայքարով»:
«Լուրը իրականությանը չի համապատասխանում: Տեղեկացնենք, որ պաշտոնավարման առաջին իսկ օրվանից ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական Հանձնաժողովի նախագահ Ա. Շաբոյանը սեփական անվտանգության աշխատակիցներ, այլ կերպ ասած՝ թիկնապահներ չի ունեցել»,-Panorama.am-ին ասաց հանձնաժողովի մամուլի քարտուղար Գայանե Սահակյանը:

Пресс-секретарь ГКЗЭК Армении опровергает сведения о том, что Артаку Шабояну требуется охрана
Артак Шабоян не имеет и не желает иметь охраны. Об этом заявили в Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, комментируя опубликованные в газете «Грапарак» сведения относительно того, что Артак Шабоян на днях обратился к президенту Армении с просьбой предоставить ему телохранителей для обеспечения собственной безопасности.
Неизвестно, после каких разоблачений комиссии Шабояну потребовалась охрана, однако известно, что эта структура пока что не отличилась серьезными разоблачениями и борьбой против монополий, пишет издание.
«Эти сведения не соответствуют действительности. Отметим, что с первого же дня пребывания в должности председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Артака Шабояна не сопровождали телохранители для обеспечения его безопасности», – заявила в беседе с Panorama.am пресс-секретарь ГКЗЭК Армении Гаяне Саакян.