Արա Աբրահամյանն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի հայերի միության պատվիրակության հետ՝ կազմակերպության նախագահ Արա Աբրահամյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, քննարկվել են ԼՂՀ-ում տարբեր ծրագրերի իրականացման, Արցախ-Սփյուռք կապերի խորացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի դերը Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Արցախյան հիմնախնդրի արդարացի ներկայացման գործում՝ նշելով, որ համագործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման համար կան բոլոր անհրաժեշտ նախադրյալները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On October 13, President of Artsakh Republic Bako Sahakyan met with a delegation of the Union of Armenians of Russia headed by President of the organization Ara Abrahamyan.
Issues related to the implementation of various projects in NKR and deepening the Artsakh-Diaspora ties were discussed during the meeting.
President Sahakyan rated high the role of the Union of Armenians of Russia and the World Armenian Congress in the socioeconomic development of Artsakh and fair presentation of the Artsakh issue, noting that there are all necessary preconditions for further expanding and deepening cooperation.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials attended the meeting, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.