Արա Աբրահամյանն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Ռուսաստանի հայերի միության պատվիրակության հետ՝ կազմակերպության նախագահ Արա Աբրահամյանի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, քննարկվել են ԼՂՀ-ում տարբեր ծրագրերի իրականացման, Արցախ-Սփյուռք կապերի խորացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի հայերի միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի դերը Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, Արցախյան հիմնախնդրի արդարացի ներկայացման գործում՝ նշելով, որ համագործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման համար կան բոլոր անհրաժեշտ նախադրյալները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР обсудил с Ара Абрамяном возможности осуществления различных программ в республике
13 октября президент НКР Бако Саакян встретился с делегацией Союза армян России во главе с руководителем организации Ара Абрамяном. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся осуществления различных программ в НКР, углубления связей между Арцахом и Диаспорой.
Президент Саакян высоко оценил роль Союза армян России и Всемирного армянского конгресса в деле социально-экономического развития Арцаха, объективного представления карабахской, отметив, что для дальнейшего расширения и углубления сотрудничества имеются все необходимые предпосылки.
Во встрече приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица.