Ստեփանակերտի օրն է (լուսանկարներ)
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարն ընդգծել է նման նշանակալի իրադարձությունների պատշաճ մակարդակով տոնելու անհրաժեշտությունը՝ այն կարևորելով թե քաղաքական և թե մշակութային տեսանկյունից:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Artsakh marks Day of Stepanakert
On October 13, Artsakh Republic President Bako Sahakyan attended festive events dedicated to Day of Stepanakert.
President Sahakyan stressed the necessity of celebrating such significant events properly, highlighting its importance from both political and cultural viewpoints.
Head of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, NKR National Assembly Speaker Ashot Ghulyan, Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials attended the event, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.