Մոնտոլիվո. «Հայաստանի հավաքականի հետ խաղը ստացվեց, մամուլը զուր է քննադատում Պրանդելլիին»
Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Ռիկարդո Մոնտոլիվոն պաշտպանել է գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլիին, ով մամուլի կողմից քննադատվել է աշխարհի 2014 թ. առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի ընտրանու հետ հանդիպման ընթացքում ոչ տպավորիչ խաղի համար: Այս մասին տեղեկացնում է «La Gazzetta dello Sport»-ը:
«Մամուլը բավական թեժ է քննադատել Պրանդելլիին: Եթե վերցնենք Հայաստանի ազգային հավաքականի հետ խաղն ամբողջությամբ, ապա մեզ համար այն լիովին ստացվեց: Ինչ էլ որ լինի, այդ հանդիպումն արդեն անցյալում է, և մենք պետք է նախապատրաստվենք դանիացիների հետ կայանալիք մրցավեճին»,- նշել է Մոնտոլիվոն:
Հիշեցնենք, որ Իտալիայի ազգային հավաքականը Երևանում հյուրընկալվելիս հաղթեց 3:1 հաշվով և այդ հաղթանակից հետո 7 միավորով գլխավորում է B խմբի մրցաշարային աղյուսակը:

Italian midfielder Riccardo Montolivo has defended coach Cesare Prandelli after criticism of his side’s 3-1 win over Armenia on Friday, according to Soccer News.
“Yes, everyone agrees with Prandelli, the criticism was excessive after the game against Armenia,” he said.
“My personal feeling, right after the match, was that we had put in a good performance. We made some mistakes and gave too much to our opponents, but if we consider our overall performance I think it was a good performance, very good.
“If we win against Denmark it will definitely show a strong start to our group, which is much more balanced and difficult compared to the European Championship qualifying, but winning at home and reaching 10 points will put us in an excellent position.”