Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է ամերիկահայ բարերարներ Սեմ և Սիլվա Սիմոնյաններին ու նրանց ուղեկցող անձանց:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մայրաքաղաք Ստեփանակերտում «Թումո»ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնադրման հետ կապված հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նման կենտրոնի առկայությունն Արցախում հանդիսանում է ինտելեկտուալ ոլորտում ներդրումների լավագույն տարբերակներից մեկը, որը մեծ խթան կհանդիսանա հանրապետությունում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և մատաղ սերնդի մտավոր կարողությունների զարգացման համար:

В Степанакерте будет создан центр креативных технологий «Тумо»
18 октября президент НКР Бако Саакян принял американских благотворителей армянского происхождения Сэмa и Сильву Симонянов и сопровождающих их лиц. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся основания в Степанакерте центра креативных технологий «Тумо».
Президент Саакян отметил, что наличие подобного центра в Арцахе является одним их лучших методов инвестирования в интеллектуальную сферу, что станет серьезным стимулом развития информационных технологий в республике и интеллектуальных возможностей молодого поколения.
Глава государства подчеркнул, что этот проект также является наглядным проявлением сотрудничества между Родиной и Диаспорой.