Արցախում տեղի է ունեցել զորավարժությունների եզրափակիչ փուլը (տեսանյութ)
Արցախում տեղի է ունեցել զորավարժությունների եզրափակիչ փուլը, որին ներկա են գտնվել նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը և բանակի հրամանատարությունը:
Արցախից Panorama.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ զորավարժությանը ցուցադրվել էմեծ թվով ռազմական տեխնիկա, իսկ զորավարաժության վերջում տանկային վաշտը ցուցադրական դեֆիլե (տանկային պար) է ներկայացրել:
Զորավարժության վերջում մասնակից ստորաբաժանումների մասնակցությամբ տեղի է ունենալու հանդիսավոր երթ և պարգևատրման արարողություն: Կպարգևատրվեն զորավարժության ժամանակ աչքի ընկած զինծառայողները:
Սերժ Սարգսյանը այցելել է Արցախ, ներկա գտնվել ՊԲ զորավարժություններին, անցկացրել պաշտպանական շրջանի դիտարկում

The final phase of military exercise took place in Artsakh. Presidents of Armenia and Artsakh, Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan, and army command attended the exercise.
The exercise displayed a large number of military equipment. Tank battalion performed defile (tank dance) at the end of the exercise, a Panorama.am correspondent reported from Artsakh.
A solemn march and award ceremony will take place at the end of the exercise. Servicemen who distinguished themselves during the exercise will be honored with awards.