Բ. Սահակյանը շվեյցարացի պատգամավորների ու գործարարների հետ քննարկել է հարաբերությունների զարգացման հարցեր
12:46 25/10/2012
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Շվեյցարիայից ժամանած մի խումբ պատգամավորների և գործարարների:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Շվեյցարիա հարաբերությունների զարգացման և մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Շվեյցարիայի հետ կապերի ամրապնդումը մեր արտաքին քաղաքական կարևոր խնդիրներից մեկն է, և այստեղ արդեն իսկ նկատվում է շոշափելի տեղաշարժ:
Երկրի ղեկավարն այս համատեքստում անդրադարձել է նաև Սփյուռքի դերակատարությանը՝ այն համարելով տարբեր երկրների հետ փոխգործակցության զարգացման կարևոր գործոններից մեկը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, բարերար Լևոն Հայրապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян обсудил с депутатами и предпринимателями из Швейцарии осуществления в различных программ в НКР
25 октября президент НКР Бако Саакян принял группу депутатов и предпринимателей из Швейцарии, сообщает пресс-служба главы государства.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития отношений между Арцахом и Швейцарией и осуществления в республике различных программ.
Президент Саакян отметил, что укрепление связей со Швейцарией является одной из важных внешнеполитических задач и здесь уже имеется ощутимый прогресс.
В данном контексте глава государства затронул также роль Диаспоры, назвав ее одним из важных факторов сотрудничества с разными странами.
Во встрече приняли участие председатель Национального собрания НКР Ашот Гулян, благотворитель Левон Айрапетян, другие должностные лица.